Dziennik Gazeta Prawana logo

Ona chyba jednak jest kobietą...

9 września 2009, 16:31
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Ona chyba jednak jest kobietą...
Inne
Ta biegaczka stała się źródłem wielu kontrowersji i ataków, podważających jej kobiecość. Caster Semenyę z RPA, mistrzynię świata w biegu na 800 metrów, podejrzewano o bycie mężczyzną. Teraz uszminkowana i wystrojona 18-latka została dziewczyną z okładki.
Caster Semenya zaczyna przypominać kobietę

18-letnia Semenya pojawiła się na okładce magazynu z jej rodzinnego kraju - RPA.

Ma na sobie czarną suknię i dużo złotej biżuterii. Wielki nagłówek głosi zaś: "Wow, look at Caster now!" ("Spójrzcie teraz na Caster!"). W przeciwieństwie do aparycji, jaką zaprezentowała na bieżni, w tej odsłonie Semenya przypomina kobietę.



Jak komentuje dziennik "Daily Mail", szminka, olśniewająca suknia i biżuteria nie czynią jeszcze kobiety, ale na pewno pomagają. Kobiecy image podoba się również samej biegaczce. "Chciałabym częściej ubierać się w taki sposób i nosić sukienki, ale nigdy nie mam okazji" - powiedziała w rozmowie z magazynem.

Sportsmenka nie przejmuje sią awanturą dotyczącą jej przynależności do określonej płci, która rozpętała się po zwycięskim finale biegu na 800 metrów. "Traktuję to wszystko jak żart, nie denerwuję się tym. Bóg stworzył mnie właśnie taką i akceptuję samą siebie" - powiedziała magazynowi "You". "Jestem kim jestem i jestem z tego dumna" - dodała.

______________________

>>> Ania jest naga, ma na sobie tylko okulary
>>> 10 centymetrów do szczęścia
>>> 72-letnia Fonda zdradziła tajemnicę

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj