Dłonie i twarz to miejsca, których się plastycznie nie operuje, a w tych właśnie punktach wiek daje o sobie znać najbardziej. Choć twarz czy włosy zawsze można pomalować, ręce byłyby tu kłopotliwe, podobnie jak szyja, która na bluzce zostawi ciemny ślad.

Reklama

Dlatego, już od 20 roku życia trzeba pracować na to, żeby uniknąć potem kłopotliwego noszenia golfów dożywotnio.

TRZY GŁÓWNE PRZYRZECZENIA

Skóra szyi jest cienka i kiepsko ukrwiona. Wymaga trzech podstawowych rzeczy: oczyszczania, nawilżania i ochrony. Szyję myjemy delikatnie, nie trąc gąbką czy rękawicą do peelingu, codziennie przy wieczornym prysznicu. Potem obowiązkowo kładziemy krem nawilżający, ten sam co na twarz.

Przy nakładaniu kremu istotny jest też mini masaż, wklepywanie lekko emulsji opuszkami palców i tzw. głaskania od dołu do góry, nie pomijając podbródka.

Błędem, który często popełniają kobiety, jest pomijanie szyi podczas nakładania maseczek nawilżających – a one świetnie potrafią zregenerować wiotczejącą naszą "łabędziość". Peelingować szyję też można, ale nie ostrym narzędziem i nie produktem do ciała. Jeśli już, musi to być drobny i raczej enzymatyczny preparat, który nie naciągnie naskórka.

Trzecim wariantem dbania o szyję jest jej ochrona. Podobnie jak twarz, skóra szyi jest wrażliwa na słońce. Dlatego powinniśmy traktować ją minimum filtrem numer 20. Ponieważ szyja się poci, lepiej nie używać gęstego kremowego balsamu, który spłynie nam za dekolt i zapaskudzi biżuterię, tylko zakupić lekką emulsję lub żelowy preparat.

Ujędrniający zabieg na szyję

Napełnij dwie niewielkie miski zimną i bardzo ciepłą wodą, zanurz w nich ręczniki. Przykładaj kolejno zimne i gorące kompresy, każdy z nich trzymaj ok. 10-15 sekund. Cały zabieg powinien trwać 2-3 minuty. Całość zakończ zimnym kompresem.

Ćwiczenie przeciwko opadającemu podbródkowi

Jest banalnie proste, możesz wykonywać je praktycznie wszędzie. Wystarczy przez kilka minut jak najsilniej dociskać język do podniebienia w odstępach po kilka sekund.

Warto też nauczyć się spać na niskiej poduszce - to zapobiegnie opadaniu odpowiednich partii mięśni.

Pamiętajcie, że głównym problemem szyi jest utrata nawilżenia, co obniża jej gęstość, więc wypijanie 2 litrów wody jest absolutną koniecznością.

Polecane kosmetyki:

Nivea Visage Dnage Serum Szyja/Dekolt/Ramiona, cena ok. 42 zl

DOve Pro-Age, Serum do skóry twarzy i dekoltu, cena: ok. 25 zł

Reklama

Eris Re-Act!, krem maska na szyje i dekolt, cena: ok. 60 zł

Miraculum, Seria Złota Orchidea, serum do twarzy, szyi dekoltu, cena: ok. 12 zł

__________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Masz czerwoną szminkę? Chcesz się kochać!
>>> Zobacz Aniston owiniętą folią aluminiową!
>>> Wyglądaj jak Beyonce. Codziennie