Każda firma ma inną numerację, więc w szufladzie każdej z nas, w zależności od typu biustonosza, można czasem znaleźć kilka różnych rozmiarów. Problem jest zawsze z dopasowaniem miseczek, ramiączek, gąbeczek i tak dalej. Dlatego profesjonalna pomoc w wyszukiwaniu biustonosza przyda się każdej pani.

STANIK MA WPŁYW NA SPRĘŻYSTOŚĆ KROKÓW

Sklep internetowy Mambra pomaga szczególnie paniom, których rozmiar piersi niebezpiecznie szybuje w górę. Według filozofii sklepu dobrze dobrany stanik stanowi o jakości życia. Dodaje pewności siebie, poprawia sylwetkę i potrafi sprawić, że wyglądamy szczuplej i bardziej kobieco.

Zgarbione plecy i pochylone ramiona i tak nie ukryją rozmiaru biustu, a na pewno zaszkodzą twojej sylwetce i kręgosłupowi. Zresztą jeśli dobrze dobrany stanik spełni swoją rolę, nie będzie wcale nadmiernie piersi eksponował, tylko nada im odpowiedni kształt i utrzyma je w miejscu, co przy ciężarze dużego biustu, nie jest bez znaczenia.

GROTESKA ŻYCIA Z DUŻYM BIUSTEM

Pomysł na sklep zrodził się kilka lat temu, gdy okazało się, że jego właścicielka nie ma bluzki, która dobrze prezentowałaby jej biust. Oczywiście, rzecz leżała w stanikach, które spłaszczały, nie trzymały się i odznaczały się pod bluzką. Z powodu tych ograniczeń, niemożności radosnego uprawiania sportu (spróbujcie jeździć konno bez odpowiedniej bielizny…) i innych groteskowych sytuacji w życiu spowodowanych dużym biustem, właścicielka postanowiła pomóc sobie i podobnym do niej kobietom. Jak pisze: "postanowiłyśmy stworzyć miejsce, w którym kobiety o >>nietypowych<< rozmiarach mogłyby znaleźć dla siebie idealny biustonosz. Produkuje się je przecież w rozmiarach miski od A do M i w obwodzie od 60 do 130 centymetrów! Tak powstał pomysł na MamBra – fitting service, przymierzalnię i sklep jednocześnie. Miejsce, gdzie kobiety o dużych biustach mogą przekonać się, jak dobrze jest być sobą".

czytaj dalej...


CENA OZNACZA TU JAKOŚĆ

Na jej stronie Mambra.pl można uzyskać fachowe informacje, jak mierzyć siebie i biustonosze, jak je kupować, na co zwracać uwagę i jak potem o bieliznę dbać, żeby przetrwała długi czas.

Znajdziecie tam też linki do podobnych stron dla biuściastych kobiet i zakupicie oczywiście odpowiedni dla siebie model. A można wybierać wśród gorsetów, kostiumów kąpielowych, bielizny na specjalne wyjścia, i różnych akcesoriów typu zapasowe ramiączka i haftki, które nigdy nie wiadomo, gdzie kupić.

Ceny są niestety powyżej 100 zł, czasem bliżej 200 – ale za tę cenę można oczekiwać dobrej jakości bielizny, która zostanie z tobą na długo.

Przykładowe informacje z Poradnika Mambra, które powinno się stosować podczas zakupów bielizny:

W idealnie dopasowanym biustonoszu:

pas biustonosza powinien przylegać ściśle do ciała

pas biustonosza powinien znajdować się w linii równoległej do podłoża

fiszbiny powinny okalać całą spodnią część piersi

fiszbiny z każdego boku powinny wskazywać środek pachy

piersi powinny całkowicie mieścić się w miseczce i nie wychodzić poza jej linię, a materiał nie powinien w żadnym miejscu uciskać skóry piersi

pod pas biustonosza z tyłu można włożyć maksymalnie dwa palce

panel biustonosza powinien przylegać do mostka i nie uciskać piersi

Pamiętajcie! Każde piersi różnią się pod względem obfitości, kształtu i rozstawu. Pomiar centymetrem krawieckim jest niezbędny, ale niewystarczający. Modele staników oraz kształty ich misek są różnorodne. Różnice mogą występować także pomiędzy różnymi typami biustonoszy. Tylko w drodze mierzenia znajdziecie dla siebie idealną bieliznę.

Pamiętajcie również, że piersi wraz z wiekiem, przebytymi dietami i ciążami tracą na elastyczności. W związku z tym potrzebują prawdziwego i wygodnego wsparcia – dobrego stanika. Ciało kobiece ulega nieustannym zmianom i dlatego raz na pół roku należy sprawdzać, czy ciągle nosicie ten sam rozmiar.

_______________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> PETA chce gołej Lady GaGi
>>> "Tak dobre jak seks, tylko trwają dłużej"
>>> Luksusowe ubrania w tanich sklepach