Jeśli chcesz, aby twój makijaż był rozświetlony w trakcie karnawału, musisz zaopatrzyć się w kilka produktów, które w znacznym stopniu ułatwią ci jego wykonanie. W twojej kosmetyczce powinna znaleźć się rozświetlająca baza, dobrze kryjący korektor, błyszczyk z drobinami brokatu, róż w intensywnym odcieniu, mocno wydłużający tusz do rzęs oraz paleta metalicznych cieni. Te kosmetyki sprawią, że uzyskasz wymarzony makijaż idealny na imprezę.

Reklama

Makijaż karnawałowy - podpowiadamy, jak go wykonać

Makijaż w stylu glow to propozycja idealna na imprezę, dlatego już dzisiaj dowiedz się jak go wykonać. Ten piękny makeup warto uzupełnić rozświetlaczem oraz cieniami z błyszczącymi drobinami. Tutaj nie musisz się ograniczać, dlatego zaszalej z kolorem.

  • Jeśli chcesz, aby twój makijaż podczas imprezy karnawałowej prezentował się nienagannie, koniecznie przeprowadź odpowiednią pielęgnację. Dzięki temu skóra będzie nawilżona, a makijaż będzie prezentował się na niej rewelacyjnie.
  • Po pielęgnacji można przejść do nakładania kosmetyków. Najpierw baza, dobrze jeśli postawimy na taką rozświetlającą.
  • Następnie korektor i podkład. Tutaj nie należy przesadzić z ilością kosmetyków. Wystarczy odrobina, tak by przykryć drobne niedoskonałości.
  • Później przechodzimy do podkreślenia policzków, do tego celu warto użyć bronzera. Kości policzkowe powinniśmy oprószyć też rozświetlaczem.
  • Pod sam koniec makijażu warto zadbać o powieki. Najlepiej jeśli będzie to cień z błyszczącymi drobinami. Tuszujemy rzęsy i gotowe. Na sam koniec makijaż utrwalamy fixerem.

Jak dobrać brokatowy cień do koloru oczu? Podpowiadamy

Podkreślenie oczu jest bardzo istotne, jeśli zależy nam na pięknym makijażu karnawałowym. Warto dobrać odpowiednie ciebie do koloru tęczówek. Jeśli nie wiecie, jak to zrobić, koniecznie zapoznajcie się z naszą listą.

  • niebieskie oczy - cienie, które doskonale sprawdzą się przy tym kolorze, powinny być utrzymane w złocie oraz srebrze,
  • zielone oczy - panie o takim kolorze oczu, powinny w makijażu postawić na złote, fioletowe oraz brązowe cienie,
  • piwne oczy - tutaj warto wybrać zielone, granatowe czy purpurowe cienie,
  • szare oczy - jeśli macie taki kolor oczu, cienie, na jakie powinnyście postawić to złoto i błękit.