Zdrowe zęby to nie tylko oznaka zdrowia, ale i absolutny wymóg dobrego wyglądu. Dlatego nie ma co narzekać na drogie preparaty i uciążliwe zabiegi – szeroki uśmiech po wszystkim, wynagrodzi nam wcześniejsze udręki.

Reklama

Kilka prostych sposobów na białe zęby poleca naszym czytelniczkom dr. Kevin Sands, hollywoodzki dentysta, który kiedyś gościnnie pojawił się w serialu "Beverly Hills 90210".

Soda oczyszczona

Nałóż sodę na wilgotną szczoteczkę do zębów lub zmieszaj ją z pastą do zębów, bo słonawy smak nie każdemu pasuje.

Guma do żucia

Guma do żucia nie czyści zębów i nie wybiela, nie zastąpi też szczotkowania. Jednak jej stosowanie, szczególnie po wypiciu kawy, czarnej herbaty czy czerwonego wina, zapobiegnie przebarwieniem. A zawarty w niej do ksylitol, zapobiega próchnicy.

Wcieraj truskawki

Na pewno nie wiesz o tym, że mają one właściwości wybielające. Póki jeszcze są, kup je, przekrój i wcieraj w zęby. Zawierają bowiem naturalne składniki wybielające zęby. Dr. Sands poleca jednak zaraz po tym zabiegu umyć zęby lub choćby je wypłukać, bo zawierają też szkodliwe dla zębów cukry i niedobre dla szkliwa kwasy.

Własna mikstura

Słynny dentysta poleca tani i domowy sposób na pastę do zębów: Zmieszaj sodę oczyszczoną, wodę utlenioną i sól i tym od czasu do czasu czyść zęby nie przyciskając mocno szczoteczki

Dobrze płucz

Istotne jest aby pasta nie zostawała w ustach po myciu zębów – trzeba je więc dobrze wypłukać z jej resztek. A najlepiej porządnym płynem do płukania ust z fluorem.