Podobno martwe punkty należą do przeszłości (hmm, naprawdę mamy w to uwierzyć?). W każdym samochodzie wyprodukowanym w ciągu ostatnich dwudziestu lat i wyposażonym w oba lusterka boczne da się je w ten sposób ustawić, że martwy punkt nie istnieje. Jak to zrobić?

Reklama

1. Pierwszym krokiem jest takie ustawienie lusterka wstecznego, aby pokazywało nam ono drogę dokładnie za pojazdem. Nie przekrzywiaj go w lewą czy prawą stronę, aby lepiej widzieć co się dzieje z boku pojazdu. Od tego masz lusterka boczne.

2. Przesuń głowę w lewą stronę tak, że niemalże dotykasz nią bocznej szyby. Następnie ustaw lewe lusterko boczne tak abyś widział w nim zaledwie kawałek boku swojego samochodu.

3. Przesuń głowę w prawą stronę w kierunku środka pojazdu i ustaw prawe lusterko boczne tak abyś widział w nim zaledwie kawałek boku swojego samochodu. Nie powinieneś móc dostrzec boku swojego auta gdy siedzisz wyprostowany na przeciwko kierownicy. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ktoś zderzył się sam ze sobą więc po co Ci to widzieć?

_____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Co barmani wiedzą o mężczyznach?
>>> Jak kłamią kobiety, a jak mężczyźni?
>>> Genialna maszyna do pieszczot na odległość