Nocą cały organizm odpoczywa. Włosom też należy się chwila wytchnienia. Jednak gdy podczas snu ocierają się o materiał pościeli, wcale nie mają się najlepiej. Jak o nie zadbać?

Związywanie ich w ciasny kucyk może obluzować cebulki - lekkie ciągnięcie nie zbudzi cię w nocy, a zaszkodzi pojedynczym włosom, które znajdziesz rano na poduszce. Dodatkowym problemem jest plątanie się włosów. A nawet nie samo plątanie, a to, jak potem wygląda proces rozczesywania.

NOC PO FRANCUSKU|

Co więc możesz zrobić? Jeżeli twoje włosy są długie, przed snem zaplataj warkocz - jeżeli umiesz, to francuski. Taka fryzura mocno trzyma włosa, ale nie naciąga ich. Dzięki temu unikniesz plątania się, a rano szczotka nie będzie równo pokryta wyrwanymi i połamanymi włosami.
Możesz także sposobem babć spać w chustce lub czepku. Może wygląda śmiesznie, ale sama oceń, co jest dla ciebie ważne.

Warto także usunąć z włosów resztki kosmetyków, którymi rano utrwaliłaś fryzurę. Ułatwi to dostęp powietrza do wnętrza włosa. Możesz to zrobić bez mycia - wystarczy, że zaopatrzysz się w szczotkę z prawdziwego włosia i wyszczotkujesz czuprynę. Nie wierz, że ten zabieg pobudzi wzrost kosmyków. Niemniej będzie korzystny dla skóry głowy, która będzie lepiej ukrwiona. Ale uwaga! Jeżeli twoje włosy przetłuszczają się, szczotkowanie musisz sobie odpuścić.

ZOBACZ TAKŻE:

>>> Kinga Rusin w trosce o nasze włosy

>>> Jak pielęgnować tłuste włosy