Płaski brzuszek to marzenie każdej z nas. Można wtedy pozwolić sobie na każdy strój, a i wyeksponować go bez wstydu na plaży. Gładki, opalony - aż się prosi o pieszczoty. Więc jeśli odłożyło ci się co nieco po zimie - nie czekaj. Każdy dzień to idealny moment, by zacząć pracę nad "kaloryferkiem”.

Reklama

Dieta

Rezygnacja z tłustego jedzenia alkoholu to podstawa płaskiego brzuszka. Mniej jedz, bądź aktywna: fałdki zaczną znikać.

Brzuszki dla brzuszka

W ćwiczeniach brzucha liczy się jakość nie ilość. Można robić dwieście brzuszków dziennie i nie mieć żadnych efektów. Najważniejsza jest technika (odciąży obolały kręgosłup). No i żeby spalać kalorie, nie wolno markować ćwiczeń.

1. Upewnij się, że leżysz płasko na podłodze.

2. Zegnij kolana pod katem 60 stopni, a stopy trzymaj całe płasko na podłodze.

3. Ręce załóż z tyłu, najlepiej na wysokości uszu, albo na klatce piersiowej z łokciami na zewnątrz.

4. Możesz zaczynać - spinaj mięśnie brzucha i powoli podnoś głowę. Musisz czuć opór mięśni.

5. Następnie złóż się w połowie, nie odrywając odcinka lędźwiowego od podłogi. Przytrzymaj. Powoli połóż się powrotem na podłodze.

6. Nie szarp, nie męcz się za bardzo - liczą się spięcia.

Ćwiczenia z piłkami

Dzięki nim ćwiczysz całą sylwetkę i silną postawę. Czemu są skuteczne? Bo robisz je w mało stabilnej pozycji i musisz cała się spiąć. Spróbuj – sama się przekonasz, jak ciało będzie broniło się przed upadkiem z piłki.

Od przybytku mięśnie rosną

Zamiast 40 minut jednego rodzaju ćwiczeń, lepiej podziel trening na dwie sesje - np. brzuszki na macie i na piłce. Zróżnicowany trening podnosi metabolizm i pozwala spalić więcej kalorii.

Reklama