Nicole Scherzinger i Jennifer Lopez

Reklama

Choć może to zabrzmieć absurdalnie, Jennifer Lopez przykleja sobie rzęsy z futra norek, Madonna zaś te ozdobione kryształami Svarowskiego. W ten sposób każdy zwraca uwagę na ich magnetyczne spojrzenie, a nie na rosnącą pupę ciężarnej JLo i kolejne zmarszczki starzejącej się Madonny. Jednak największą sensację "sztucznym" spojrzeniem wywołują inne artystki - piosenkarka Nicole Scherzinger i Penelope Cruz, która wystąpiła niedawno w spocie tuszu do rzęs Telescopic firmy L'Oreal. Przekonywała kobiety na całym świecie, że jej powłóczyste spojrzenie to efekt działania reklamowanej przez nią mascary. Szybko okazało się jednak, że Penelope "trzepała" do nas z billboardów przyklejonymi rzęsami.

Rzęsy produkuje się, m.in. w fabryce w Indonezji. Stąd trafiają do toaletek gwiazd i sklepów kosmetycznych na całym świecie.

Jak przykleić sztuczne rzęsy?

Przyłóż je do oka i oceń, czy pasują do szerokości Twojej powieki. Jeśli są za długie, obetnij zbędny kawałek. Chwyć pasek z rzęsami pensetką, posmaruj go cienką warstwą dołączonego do opakowania kleju i chwilę poczekaj. Przyklejanie rozpocznij od wewnętrznego kącika oka, dokładnie dociskając rzęsy do powieki. Zawsze naklejaj je tuż przy nasadzie prawdziwych rzęs. Miejsce przyklejenia rzęs sztucznych możesz zatuszować ciemną kredką lub eyelinerem.