1. Każdego roku liczba drzew arganowych się zmniejsza. Obecnie argania jest objęta ochroną UNESCO.

Reklama

2. Formuła olejku arganowego zawiera w sobie witaminę E oraz różnego rodzaju kwasy tłuszczowe, które zapewniają natychmiastową poprawę kondycji skóry twarzy, ciała i dłoni oraz intensywne jej nawilżenie. Dodatkowo olejek arganowy zapewni natychmiastowy efekt odżywionej, miękkiej skóry i naturalnego blasku.

3. Owoce Arganii wyglądają jak cytryny, ale mają zupełnie inną strukturę i zielony kolor.

4. Ze 100 kilogramów owoców argana otrzymuje się tylko 5 kilogramów orzechów i tylko 5 litrów olejku.

5. Od wielu lat olej arganowy był stosowany w medycynie i kosmetologii. Unikalny produkt, który nie ma na całym świecie odpowiedników, jest stosowany w leczeniu chorób skóry, a także pozwala zachować jej młodość.

6. Olejek arganowy może obniżać poziom cholesterolu oraz stymulować krążenie krwi.

7. Witamina E i kwasy tłuszczowe w olejku arganowym są świetną alternatywą dla balsamu do ust. Odżywcze właściwości olejku tworzą „barierę ochronną” przed czynnikami zewnętrznymi.

8. Dodatkowo olejek arganowy zmniejsza ryzyko zachorowalności na nowotwory

9. Kolejną korzyścią olejku arganowego jest to, że intensywnie wzmacnia włosy, zapobiegając ich wypadaniu. Korzystnie wpływa na kondycję skóry głowy, zmiękcza, nawilża i nadaje włosom połysku

10. Formuła olejku arganowego łagodzi objawy podrażnień skórnych, poparzeń, otarć i alergii, jednocześnie zmniejszając stan zapalny na skórze. Pomaga w leczeniu ospy wietrznej, łuszczycy skóry, egzemy oraz chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych.

Wypróbuj je! / Media