Kosmetyki zwiększające objętość ust zawierają białka, które prowokują produkcję naturalnego kolagenu w wargach albo kwas hialuronowy, który zatrzymuje wodę w tkankach, dając efekt pęcznienia ust, czy też unikalne substancje drażniące, które wywołują delkatne puchnięcie warg, czyniąc je bardziej pulchnymi.
Dobry efekt dają też trójwymiarowe drobinki, które odbijając światło, sprawiają, że usta wydają się większe.

Niestety kosmetyki te nie nadają się dla osób o wrażliwej skórze. Zawarte w nich składniki mogą bowiem powodować podrażnienia i zaczerwienie skóry oraz swędzące uczulenia. Dlatego jeśli jesteś alergiczką, wypróbuj kosmetyk na nadgarstku.

Najbardziej zmysłowe wargi showbiznesu:

Jedne gwiazdy wstrzykują sobie botoks, inne błyszczyków, które powodują, że od ich ponętnych ust nie można oderwać oczu. Angelina Jolie, Jessica Alba i Kayah, kiedy obrażają się na swoich partnerów mogą szybko wyrazić swoją dezaprobatę. Wystarczy, że wydmą pulchne wargi. Nie sposob tego nie zauważyć!

Podobnie postępują Catherine Zeta - Jones, Doda i Gwen Stefani. Te panie wiedzą, jak ułożyć usta - w promiennym uśmiechu, przy zdmuchiwaniu świeczki, czy pozując do zdjęć, by zostać zauważoną.

Jakimi kosmetykami powiększać usta?

1. Błyszczyk powiększający usta Dream Sine z mikrocząsteczkami odwodnionego kolagenu i witaminą E, Pierre Rene, 15 zł
2. Dwustopniowy program powiększająco - regenerujący usta (serum wypełniające i krem wygładzający), Avon, 64,90 zł3.
3. Lip Volumizer - baza optycznie powiększająca usta, Max Factor, ok. 30 zł
4. Sexy Look - Perfekcyjne usta - serum wygładzające okolice ust oraz żel powiększający i wypełniający usta, Bielenda, ok. 20 zł
5. Błyszczyk powiększający usta Sweet Kiss, Soraya, 9,50 zł
6. Błyszczyk powiększający usta Volume Lip Extreme, Eveline, ok. 10 zł