Trening na pobudkę!
Ćwiczysz rano? To dobrze. Wtedy nasz organizm jest wypoczęty i ma największe możliwości. By dodać sobie więcej energii rozpocznij dzień od szybkiego prysznica i pobudzającego peelingu. Wybierz taki o orzeźwiającym zapachu, np. mięty – BodyBoom lub głęboko nawilżający Le Petit Marseillais. Poranny peeling usprawni krążenie, a nasza skóra będzie jędrna i gładka.
Kosmetyczna klimatyzacja
Po wyczerpującym wysiłku fizycznym, doskonale sprawdzą się kosmetyki chłodzące. Jakie produkty nie tylko upiększą naszą skórę, ale zadziałają niczym morska bryza? Żele, maski i spraye! Żel Seasource Detox & SPA Arbonne daje przyjemne uczucie odświeżenia po wyczerpującym treningu, a jednocześnie nawilża i regeneruje skórę. Właściwości chłodzące, a także modelujące sylwetkę ma Ice Gel Excess marki Clarena, który działa wyszczuplająco, poprzez ograniczenie gromadzenia się tłuszczu w newralgicznych partiach ciała – pośladki, brzuch i uda - oraz zmniejsza widoczność cellulitu. W trakcie treningu (i tuż po) doskonale sprawdzi się dezodorant do stóp i obuwia w sprayu Balnea Foot Barwa z chłodzącym mentolem.
Ugaś pragnienie skóry
Po treningu pamiętaj też o nawilżeniu skóry twarzy. Zwłaszcza, gdy ćwiczysz w klimatyzowanym pomieszczeniu. Ulgę zmęczonej skórze przyniesie woda termalna, np. Eau Thermale Avène, która przyjemnie chłodzi, koi i delikatnie nawilża. Możesz nią spryskiwać twarz także w trakcie ćwiczeń! Po ćwiczeniach umyj dokładnie twarz i zaaplikuj krem nawilżający, np. Hydrate Obagi czy Cellular Time Release Moisturizer La Prairie.
Perfekcyjna fryzura
Najwygodniej ćwiczyć w spiętych włosach. Warkocz, kłos czy wysoki kucyk to jest to! Po treningu, gdy nie masz czasu na umycie głowy, sięgnij po produkt, który przywróci fryzurze świeżość, jak np. spray ułatwiający rozczesywanie z mentolem i miętą Naturia Rene Furterer czy perfumy do włosów Balmain. Przydatny będzie też suchy szampon (np. Macadamia Oil, Biolelixire), który pochłonie nadmiar sebum, a jednocześnie może być stosowany jako kosmetyk nadający włosom objętość.
Zawsze pod ręką
Podczas ćwiczeń pamiętaj o regularnym nawadnianiu. Podczas treningu tracimy jej naprawdę dużo. Staraj się pić w regularnych odstępach czasu ok. 150-350 ml co 15-20 minut. Wygodnym rozwiązaniem będzie zabranie na siłownię butelki filtrującej Dafi. Nie musisz już dźwigać ciężkiej butelki z wodą. Butelkę filtrującą możesz napełnić zwykłą kranówką tuż przed rozpoczęciem ćwiczeń. To wygodne i bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Pod ręką miej też zawsze jakąś zdrową przekąskę, np. batonik z minerałami i witaminami, który możesz zjeść przed lub po treningu.
S.O.S na urazy
Każdy rodzaj aktywności fizycznej obarczony jest ryzykiem urazów bądź kontuzji w obrębie układu ruchu. W równym stopniu narażone są mięśnie, ścięgna, więzadła, stawy oraz kości. W przypadku drobnych urazów – nadwyrężeń, lekkich skręceń czy stłuczeń możemy poradzić sobie sami.
- Pierwsza pomoc przy kontuzji, propagowana przez fizjoterapeutów, opiera się na wdrożeniu czynności zalecanych zgodnie z zasadą R.I.C.E. Skrót ten pochodzi od angielskich słów: Rest – odpoczynek, Ice – schłodzenie, Compression – ucisk, Elevation – uniesienie. To pierwsze kroki, które trzeba wykonać zaraz po wystąpieniu urazu i w tej właśnie kolejności należy postępować. Czynności te pozwalają zmniejszyć ból, ograniczyć opuchliznę i przyspieszyć regenerację uszkodzonych tkanek - mówi Ewa Napiórkowska, farmaceutka z Apteki Medicover w Warszawie. – Uszkodzone miejsce należy schłodzić. Najprościej zrobić to domowym sposobem za pomocą okładów z lodu. Można też użyć plastrów, sprayów i żeli chłodzących z mentolem. W aptekach dostępne są specjalne kompresy żelowe, które doskonale spełnią to zadanie – dodaje ekspertka.