Pij dużo wody

Reklama

Woda jest niezbędna w procesach przemiany materii. Stanowi ona znaczny procent masy dorosłego człowieka i pomaga wypłukać toksyny. Codziennie pij przynajmniej 1,5 litra, pomoże to oczyścić organizm po świątecznym podjadaniu. Możesz również urozmaicić uzupełnianie płynów napojami dla sportowców typu zero kalorii wzbogaconych magnezem.

Postaw na lekką dietę

Po kilku dniach zajadania się pysznymi pierogami i smakowitymi ciastami, warto dać naszemu organizmowi chwilę wytchnienia i postawić na lekkostrawną dietę, ale absolutnie nie należy stosować głodówki. Często wydaje nam się, że im mniej zjemy tym szybciej zobaczymy efekt. Owszem, ale zrzucone kilogramy bardzo szybko wrócą i to z naddatkiem. Spożywaj 5 małych posiłków składających się głównie z warzyw, owoców, ryb i białego mięsa.

Aktywność to podstawa!

Reklama

W sytuacji kiedy szczególnie zależy nam na czasie w dążeniu do poprawy sylwetki dieta będzie koniecznością. Ale jeżeli zostanie wsparta aktywnością fizyczną, przyniesie podwójne efekty. W okresie przedsylwestrowym świetnie sprawdzą się spacery, ćwiczenia fitness czy zajęcia taneczne. Osoby, dla którym celem jest płaski brzuch, z pewnością pokochają pas typu sauna marki Domyos, który zwiększa wydzielanie potu (dostępny w sklepach Decathlon). Ćwicz przynajmniej pół godziny każdego dnia, ale zachowaj umiar. Jeżeli wcześniej nie ćwiczyłaś, nie warto przeciążać organizmu, abyś podczas zabawy sylwestrowej nie cierpiała z powodu zakwasów.

Polub siebie!

Większość dietetyków zgodnie twierdzi, że jeżeli zaakceptujesz siebie zaczniesz szybciej chudnąć. Dlatego zamiast ciągle doszukiwać się niedoskonałości, odnajdź swoje mocne strony i skoncentruj się na tym co jest w Tobie cennego. Jeżeli sama będziesz czuła się atrakcyjna, inni też na pewno będą Cię tak postrzegali.