Kobiety o dużym biuście często mają problem z doborem właściwego biustonosza. Źle dobrany stanik powoduje nieprawidłową postawę oraz zaburzenie proporcji sylwetki. Kluczem do stabilnego utrzymania i wymodelowania piersi jest określenie ich rozmiaru. Z pomocą przychodzą brafitterki. Kobiety decydujące się na ich usługi po konsultacji najczęściej zaskoczone są tym, że powinny nosić zupełnie inny rozmiar biustonosza niż do tej pory.

Reklama

Zdarza się, że panie, które miały dotychczas rozmiar 75-E, po odpowiednim dobraniu stanika zakładają rozmiar 70-G lub 70-H. Paradoksalnie mimo że literka się zwiększa, biust wygląda na mniejszy, ponieważ zostaje podniesiony i ustabilizowany – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Izabela Sakutova, brafitterka Panache.

Podczas doboru biustonosza kluczową sprawą jest jego obwód. Daje on 80 procent podtrzymania ciężaru piersi. Ważne, by w trakcie noszenia biustonosz nie przemieszczał się w górę lub dół, co niepotrzebnie obciąża kręgosłup i brzuch. Następnie należy zwrócić uwagę na miseczki – czy obejmują całą pierś i nie powodują wybrzuszeń z przodu lub boku. Fiszbiny z kolei powinny znajdować się dokładnie u podstawy piersi.

Bardzo istotną sprawą jest mostek, czyli środkowa część biustonosza. Jeśli miseczka jest za mała, biust „odsuwa” ją od siebie, co sprawia, że część ta nie przylega idealnie do ciała. Powoduje to destabilizację biustu. Na końcu należy wyregulować ramiączka. Podniesiony i ładnie zebrany biust wygląda na mniejszy niż jest w rzeczywistości. Sylwetka natomiast wydaje się wyższa, smuklejsza i bardziej wyprostowana. Prawidłowo dobrany biustonosz odejmuje optycznie około 5 kilogramów – tłumaczy Izabela Sakutova.

O odpowiedniej ochronie piersi warto pomyśleć także w nocy. Podczas niekontrolowanych zmian pozycji w trakcie snu biust ulega bowiem odkształceniom.

Reklama

Niektóre kobiety śpią w biustonoszu. Najlepiej dobrać do tego celu miękki biustonosz, pozbawiony fiszbin, które mogą wbijać się w piersi, powodując uczucie ból lub dyskomfort – radzi ekspertka.

Idea brafittingu polega na umiejętnym doborze biustonosza, tak, aby wymodelować, podnieść i poprawić stabilność biustu w celach zdrowotnych i estetycznych. Popularność brafittingu w Polsce wzrasta systematycznie od kilku lat.