W spalaniu kalorii najbardziej pomocne okazuje się sprzątanie szafek. Podczas czterogodzinnego wyciągania rzeczy z szuflad i półek, dokładnego czyszczenia szaf możemy spalić nawet 952 kalorie. Kolejną czynnością, która wyciśnie z perfekcyjnych pań siódme poty jest mycie okien. Trzy godziny pucowania szyb wystarczą, aby spalić ponad 600 kalorii. Wycieranie kurzy przez godzinę to wydatek energetyczny rzędu 172 kalorii.


Jestem zaskoczona jak wiele kalorii spalam podczas rutynowych czynności, które pozwalają utrzymać porządek w domu. Faktycznie sprzątanie wymaga wiele wysiłku - wchodzenie i schodzenie po schodach, skłony, dźwiganie przedmiotów, mimo to nie sądziłam, że jest to aż tak pomocne w utrzymaniu sylwetki. Mając na uwadze te wyniki badań, będę sprzątać jeszcze częściej - przyznała jedna z uczestniczek badania.


Prace domowe to świetny sposób na dostarczenie sobie codziennej porcji ruchu. Koniec końców po takich generalnych porządkach nie tylko możemy cieszyć się czystym domem, ale również smuklejszą sylwetką - podsumował badania rzecznik portalu PromotionalCodes.org.uk, zleceniodawcy badania.