20-letnia Olivia Culpo, reprezentująca stan Rhode Island, wygrała wybory Miss USA 2012. Finał konkursu odbył się w niedzielę w luksusowym hotelu i kasynie Planet Hollywood w Las Vegas.

Reklama

Piękna brunetka o wzroście 170 cm pochodzi z muzycznej rodziny włoskich imigrantów. Studentka Uniwersytetu Bostońskiego sama gra na wiolonczeli.

Nowa Miss USA przyznaje się do fascynacji hollywoodzką ikoną - aktorką Audrey Hepburn.

Podczas konkursu Olivia musiała się zmierzyć się z pytaniem dotyczącym udziału transseksualistów w konkursach piękności. "Czy uważasz, że byłoby fair, jeżeli to transseksualnej kobiecie przypadłby tytuł Miss USA, zamiast naturalnie urodzonej kobiecie" - pytał kandydatkę Rob Kardashian, który zasiadł w jury.

Culpo stwierdziła, że jej zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, by mężczyzna, który zmienił płeć, brał udział w wyborach Miss. Podkreśliła, że nie wszyscy podzielają jej pogląd. Akceptuję to, bo uważam, że jest to wolny kraj - odpowiedziała przyszła Miss USA.

Olivia Culpo będzie w grudniu reprezentować Stany Zjednoczone w konkursie Miss Universe. Ostatnią Amerykanką, która wywalczyła ten tytuł była w Brook Lee w 1997 roku.

AP / Julie Jacobson