Zimny prysznic i czarna kawa - oto idealny sposób na utratę wagi opisany w książce "Six Weeks To OMG", która szturmem zdobywa popularność. Jak przewidują specjaliści, metoda opisana w książce może stać się jeszcze popularniejsza od diety Dukana.

Reklama

Autor sześciotygodniowego planu dietetycznego "Six Weeks To OMG", Venice A Fulton, od ponad dekady pomaga Hollywoodzkiej elicie doprowadzić swoje sylwetki do wymarzonego kształtu. Jego metoda pomaga nie tylko szybko i skutecznie schudnąć, ale również pozbyć się cellulitu.

Wbrew dietetycznym prawdom objawionym

W przeciwieństwie do dietetycznych przekazów o jedzeniu częściej, a mniej, Fulton zaleca zjadanie trzech posiłków dziennie. Proponuje również, aby pierwszy posiłek spożyć dopiero o godzinie 10.00, co jego zdaniem pozwala przyspieszyć metabolizm.

W 2000 roku francuscy naukowcy opublikowali badania, z których wynika, że typowe wysokoenergetyczne śniadanie - tost, jogurt i owoce - blokują spalanie tkanki tłuszczowej - wyjaśnia Venice A Fulton.

Zimna kąpiel sposobem na odchudzanie?

Zamiast tego, specjalista proponuje na śniadanie zanurzenie się w wannie z zimną wodą i kawę. Autor książki przekonuje również, że soki owocowe i smoothies jedynie zwiększają apetyt.

Książka znalazła się na liście bestsellerów Amazon, wyprzedzając nawet książkę zawierającą opis słynnej proteinowej diety Dukana.

>>> Czytaj także: Jak jeść smacznie i pozostać szczupłym? Radzą słynni szefowie kuchni