- Krem to jest najważniejszy kosmetyk utrzymujący skórę w dobrej kondycji i dlatego musimy bardzo starannie dobrać go do cery - podkreśla Wiola Wypijewska, mistrzyni świata w profesjonalnym makijażu.

- Każdy makijaż zaczynamy od odpowiedniego przygotowania skóry. W tym celu warto odpowiednio dobrać krem, który będzie odpowiadał potrzebom naszej skóry. Każdej z nas powinna przyświecać jedna zasada: piękna kobieta, to kobieta zadbana, a nie wymalowana - zaznacza Wioletta Wypijewska, mistrzyni świata w profesjonalnym makijażu.

Reklama

Specjalista podkreśla, że makijaż to nie tylko kosmetyki kolorowe. Co do pozostałych produktów, które powinny stanowić podstawę makijażu każdej kobiety, warto zaopatrzyć się w bazę pod makijaż.

- To bardzo praktyczny produkt. Dzięki niej makijaż będzie utrzymywał się kilkanaście godzin. Produkt musi być dostosowana do typu i potrzeb cery - w zależności od tego wybieramy bazę nawilżającą, matującą, rozświetlającą - wyjaśnia Wypijewska.

- Kosmetyczkę warto również uzupełnić o podkład, puder permanentny, bronzer, róż, tusz do rzęs i dwa cienie do powiek w jaśniejszym i ciemniejszym kolorze - wymienia specjalistka.

- To absolutnie wystarczy, żeby stworzyć makijaż, zarówno dzienny jak i wieczorowy, bez potrzeby nadwyrężania budżetu i przeciążania kosmetyczki. Każdej z nas zależy na tym, żeby wyglądać świeżo i promiennie. Niestety, wiele kobiet niepotrzebnie wydaje pieniądze na kosmetyki, których albo nie używa, albo nie wie dokładnie jak się nimi posługiwać. Zupełnie niepotrzebnie - sugeruje Wiola Wypijewska.

Trwa ładowanie wpisu