Jeszcze niedawno zerkając do Internetu, zaczęliśmy stosować pierwszą lepszą "dietę cud", nie sprawdzając, na czym ona polega i jakie są jej skutki. Na szczęście nasz styl życia i świadomość społeczna powoli się zmienia i z "ery chudości" małymi krokami wkraczamy w "erę zdrowia".

Reklama

Coraz więcej ludzi udaje się do dietetyków, aby zaczerpnąć porady na temat prawidłowego odżywiania się. Jest to bardzo dobre posunięcie, bo taki lekarz powie nam jaka dieta będzie dla nas najodpowiedniejsza i czy w ogóle jej potrzebujemy. Bardzo często bowiem zdarza się tak, że wystarczy zrezygnować z kilku produktów i delikatnie zmienić sposób przyrządzania posiłków, a efekt będzie lepszy niż wszystkie "diety cud" razem wzięte.

Nie dieta lecz racjonalne odżywianie się jest kluczem do sukcesu! Jeśli odrzucimy sól, bądź nawet delikatnie ograniczymy jej spożywanie, nasza przemiana materii oraz samopoczucie poprawi się w oka mgnieniu. Produkt ten bowiem zatrzymuje wodę w organizmie, co sprawia, że czujemy się ciężko, a toksyny uwalniają się w dużo wolniejszym tempie. Kolejną zasadą zdrowia jest ograniczenie węglowodanów, na które niestety "chorujemy". Batony, czekolada, chipsy i paluszki to ulubione przekąski, które dostarczają często więcej kalorii niż obiad. Postarajmy się więc odrzucić je całkowicie, a chęć na słodkie zastąpić suszonymi owocami i orzechami, które wspomagają pamięć i ułatwiają trawienie. Grzechem żywieniowym jest także picie słodkich i gazowanych wód, które nie mają w sobie nic oprócz pustych kalorii. Szklanka gazowanej kolorowej wody to około 200kcal, więc czyż nie lepiej zastąpić ją szklanką soku pomarańczowego 100%, który nie zamiast cukru ma pożyteczną witaminę C?

Ważna jest także rezygnacja z tłustych mięs, maszczonych ziemniaków i zawiesistych sosów. Zamiast tego postawmy na kurczaka, ryby oraz zupy na bazie jogurtu naturalnego.

Zbierając wyżej przedstawione porady w jedną całość, stworzymy dla siebie najlepszą i najzdrowszą dietę, która pomoże nam zrzucić zbędne kilogramy w krótkim czasie, zyskując przy tym zdrowie i piękny wygląd.