Jest to druga odsłona konkursu, który wyłoni najpiękniejszą polską mężatkę. Jedna z 12 dziewczyna, która zdobędzie tytuł Mrs. World Poland 2011, poleci na Florydę, gdzie powalczy o tytuł i koronę Miss Świata Mężatek.

Reklama

"Konkurs cieszy się bardzo dużą popularnością w Stanach, w Polsce ta formuła nie do końca się przyjęła. Doszliśmy jednak do wniosku, że jest wiele dziewczyn, które przekroczyły pewien wiek, tym samym straciły możliwość uczestniczenia w konkursach piękności. Chcemy dać im szansę i pokazać, że kobiety, które realizują się w roli żon, matek również mogą startować w konkursach piękności" - wyjaśnił PAP Life Arkadiusz Maciuszek, organizator konkursu.

Wybory najpiękniejszej mężatki przypominają standardowe konkursy piękności, dziewczyny będą prezentować się w strojach wieczorowych, kąpielowych i kuszącej bieliźnie.

Jedną z uczestniczek konkursu jest 31-letnia Monika Goździalska z Otwocka, modelka związana z paryską agencją Next. Szersza publiczność może rozpoznać w niej uczestniczkę 3-ciej edycji show Big Brother. Choć nie startowała ona w tradycyjnych konkursach piękności, ma już na swoim koncie kilka prestiżowych wyróżnień. W 2007 roku zdobyła tytuł Miss Bikini Model International 2007. Może poszczycić się tytułem "Twarz Europy", Miss Lata z Radiem. Zdobyła również prestiżowy tytuł "Najlepszego ciała świata" w konkursie "Best Models of the World", którego finał rozstrzygnął się w grudniu 2005 r. w tureckim Istambule. Monika wystąpiła, jako jedna z 3000 modelek z całego świata.

"Czasem trzeba odejść od garów, zaprezentować się w bikini i pokazać mężowi, jaki skarb ma w domu. Mam nadzieję, że dziewczyny z dystansem i humorem podejdą do tego konkursu. W końcu jesteśmy już mamami, żonami" - żartuje Monika Goździalska, która nie ukrywa, że poza dobrą zabawą liczy również na zwycięstwo.

"Każda kobieta jest próżna i chce sobie i innym coś udowodnić. Lubię adrenalinę, wyzwania, sukcesy - jak każdy człowiek. Nie jedziemy tam po to żeby sobie posiedzieć i się dobrze pobawić, tylko żeby zdobyć ten tytuł" - dodała.

Z widowni Monikę będzie dopingował mąż, który przekonuje, że kandydatka na najpiękniejszą polską żonę nie ma sobie równych.

Finał Mrs. World Poland 2011 odbędzie się 11 listopada w restauracji hotelu Książęcy w Legnicy. Wydarzenie transmitowane będzie w ogólnopolskiej telewizji Polsat Caffe. Jest to kolejny po Miss Polski Dolnego Śląska konkurs piękności, którego organizatorem jest Arkadiusz Maciuszek TV-M Press Media. Biorą w nim udział najpiękniejsze Polki, mężatki w wieku 25-35 lat.