Marsz wyruszy o godz. 12.00 spod Hotelu Bristol na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. Uczestnicy przejdą ulicami warszawskiej starówki, gdzie na końcu trasy przy Pl. Teatralnym, w specjalnie przygotowanych gabinetach w Różowym Miasteczku Avon będzie można skorzystać z warsztatów samodzielnego badania piersi oraz z bezpłatnych badań USG i mammografii.

Reklama

W Polsce co roku z nowotworem zmaga się 15 tys. kobiet, dlatego tak ważna jest edukacja w zakresie samobadania piersi i wczesnego wykrywania choroby. Wydarzenia takie jak Marsz Różowej Wstążki mają przypominać wszystkim o tym, jak istotna jest profilaktyka.

Do akcji przyłączają się ludzie mediów, gwiazdy polskiej sceny artystycznej, i wiele znanych osób. W tym roku marsz odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Anny Komorowskiej oraz Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy Pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, a wśród maszerujących będzie wiele znanych twarzy.

Jest to jedyny dzień w roku, w którym o nowotworze piersi mówi cała Polska, a kobiety masowo korzystają z możliwości bezpłatnych badań i porad lekarskich. Tak będzie również w tym roku. Akcję zakończy koncert sióstr Pauliny (Pinawelli) i Natali (Natu) Przybysz, które na końcu zagrają wspólnie kilka utworów powstałych za czasów istnienia formacji Sistars.

Media
Media
Media

Więcej informacji: www.wielkakampaniazycia.pl