Badania przeprowadzone przez firmę Compeed, na grupie 2 tysięcy osób wykazały, że zarówno mężczyźni, jaki i kobiety przywiązują coraz większą wagę do wyglądu stóp.

Blisko połowa spośród badanych panów przyznała, że zwraca uwagę na stopy swojej partnerki już na pierwszej randce, a co trzeci mężczyzna, na tej podstawie dokonuje oceny charakteru kobiety.

Reklama

Jak zatem powinna wyglądać damska stopa, by mogła przykuć uwagę płci przeciwnej? Dla większości ankietowanych panów ideał to rozmiar 38 z pomalowanymi na czerwono paznokciami i na 7,5 centymetrowym obcasie. Pamiętając zatem, że podstawą jest dbanie o stopy i należyta ich higiena, jeśli chcemy zrobić wrażenie na mężczyźnie, powinnyśmy postarać się o odpowiedni pedicure oraz seksowne szpilki.

Właścicielkami ulubionego przez mężczyzn rozmiaru 38 są takie gwiazdy, jak Sophia Loren, Victoria Beckham czy Kim Kardashian. Czy to w stopach właśnie tkwi ich kobiecy magnetyzm?

Reklama

Choć, jak wykazały badanie Compeed, zwracamy coraz większą uwagę na stan naszych stóp, to nie dla wszystkich jest to wystarczającą motywacją, by poświęcić tej części swego ciała więcej uwagi. Zaskakującym może okazać się fakt, że blisko 4 na 10 ankietowanych kobiet przyznały, że zdając sobie sprawę ze złego stanu własnych stóp, nawet latem ukrywają je nosząc zakryte obuwie.

Czy nie łatwiej byłoby zadbać o własne stopy by doprowadzić je do stanu, w którym przestaną być powodem do wstydu?