Nie można odmówić opiekunom polskiej Miss, że nie zadbali o odpowiednia oprawę jej urody. Zaprojektowanie odpowiedniej sukni zlecili samej Ewie Minge. Ta uznana na świecie polska projektantka wywiązała się z zadania, jednak szybko złożyła samokrytykę. Przyznała, że suknia jej „nie wyszła” i zniekształca sylwetkę naszej kandydatki. Minge postanowiła naprawić błąd i stworzyła kolejną, znacznie bardziej udaną kreację.

Reklama

Cóż jednak z tego, skoro, jak podaje portal Plejada, ostatecznie polscy organizatorzy konkursu podjęli decyzję o pozostaniu przy pierwszej, krytykowanej i nieudanej sukni?

Fakt

Agata Szewioła prezentowała się w niej tak:

A jak prezentowała się druga, poprawiona kreacja? Zobacz tutaj

To już kolejny raz, gdy kreacja polskiej kandydatki do wygranej w światowym konkursie piękności budzi wątpliwości. Krytykowany jest również brak przygotowania naszych kandydatek w dziedzinie prezencji, kontaktów z mediami oraz, co kluczowe w międzynarodowej rywalizacji, umiejętności językowych. W dwudziestą rocznicę wielkiego sukcesu polskiej Miss World Anety Kręglickiej nie jest to dobry prognostyk na perspektywy powtórzenia tego osiągnięcia.