Default
Reklama

PRZEFILTRUJ SŁOŃCE NA TWOJEJ TWARZY

Przy planowaniu zawartości wakacyjnego bagażu, należy bezwzględnie pamiętać o kremie z filtrem ochronnym. To on ochroni delikatną skórę twarzy, zapobiegnie oparzeniom, podkreśleniu oznak starzenia oraz szpecącym przebarwieniom. Uwaga: na powstanie przebarwień narażona jest również skóra z niedoskonałościami – wypryskami, trądzikiem i innymi stanami zapalnymi. Wbrew obiegowym opiniom wystawienie takich zmian skórnych na słońce nie pomoże, lecz doprowadzi do zaognienia problemu i ryzyka powstania szpecących blizn.

Istotne jest, aby krem z filtrem stosować nie tylko podczas opalania, ale także jako podkład pod codzienny makijaż - w ten sposób, zabierając jeden kosmetyk zamiast dwóch, zaoszczędzisz miejsce w walizce.

DefaultOCZYSZCZENIE I NAWILŻENIE? NATURALNIE!

Warto też zastąpić mydła zapachowe, łagodnymi, naturalnymi kosmetykami nie zawierającymi silnych składników myjących. Skóra poddana działaniu ostrego słońca, wiatru i wody staje się bardziej wrażliwa i potrzebuje łagodnego ukojenia. Z tego samego powodu warto zaopatrzyć się również w balsamy nawilżające albo wodę termalną, które zadbają o przesuszoną słońcem skórę. Nie zapomnij o toniku nawilżającmy i łagodzącym - koniecznie bez dodatku alkoholu! Alkohol pod wpływem słońca również może skończyć się wysypką i przebarwieniami.

DefaultMIEJ W GŁOWIE TO CO NA GŁOWIE

Świeże powietrze, wiatr, silne słońce i ciągły kontakt z wodą podrażnia włosy. Aby z urlopu nie wrócić z wiechciem siana na głowie, koniecznie trzeba zaopatrzyć się w silnie nawilżające i ochronne kosmetyki do włosów. Nasz zestaw powinien zawierać: łagodny i reperujący szampon oraz odżywkę – koniecznie z filtrem UV! Również włosy wymagają ochrony przed ultrafioletowym promieniowaniem.

PO PLAŻY MIĘKKIMI PIĘTAMI

Spacer po plaży i kontakt z ziarenkami piasku zapewnią najlepszy możliwy masaż i peeling stóp w jednym. Efekt finalny utrzymasz stosując odżywczy krem do stóp. Z kolei podczas górskich czy leśnych wycieczek przyda się krem na suche i pękające pięty. Nie chcesz później nimi straszyć w lekkich klapkach czy sandałkach, prawda?

Default
ReklamaCELOWNIK: PACHY!

Przy okazji letniego wyjazdu trzeba zwrócić szczególną uwagę na okolice pach, ponieważ w tym czasie wymagają one szczególnej dbałości o higienę. Warto mieć przy sobie antyperspirant, który nie tylko hamuje wydzielanie potu, ale może być też stosowany bezpośrednio po depilacji - tak, aby zapobiec podrażnieniom skóry.

Antyperspiranty powinny być używane zawsze na czystą i suchą skórę.

POCIĆ SIĘ CZY NIE POCIĆ?

Uwaga! Powstrzymanie nieprzyjemnego zapachu potu jest czymś, czego potrzebuje zadbana kobieta – szczególnie w upalne lato. Nie zapominajmy jednak, że pocenie się jest naturalnym procesem usuwania z ciała szkodliwych toksyn i produktów przemiany materii. Dlatego, wbrew sugestiom producentów antyperspirantów nie warto powstrzymywać tego procesu 24 godziny na dobę. Dlatego lepiej stosować mocny antyperspirant w sytuacjach tego wymagających, a na plaży, gdy łatwo w każdej chwili obmyć się wodą, zrezygnować lub choć ostrożnie dawkować sobie ten kosmetyk. Podobnie zdrowiej będzie przed położeniem się spać zmyć ochronną warstwę antyperspirantu ze skóry pach.

Niektóre antyperspiranty, takie jak Rexona w aerozolu, mają specjalne zabezpieczenia i blokady, dzięki którym można je przetransportować w walizce bez obawy, że część kosmetyku wydostanie się na zewnątrz czy niepotrzebnie się zmarnuje.A OTO CAŁY NIEZBĘDNIK URLOPOWICZKI:

  • antyperspirant
  • łagodne mydło bez silnych składników myjących
  • emulsję do opalania
  • krem intensywnie nawilżający z filtrem UV
  • kojący żel po opalaniu
  • ütonik nawilżający
  • wodę termalną
  • szampony i odżywki z filtrami UV
  • odżywczy krem do stóp