Operacje plastyczne, drogie kremy i zdrowy styl życia mogą pomóc, ale nie zagwarantują wiecznej młodości. Może sekret tkwi w udanym związku, spełnieniu w miłości i sukcesie zawodowym? Wystarczy spojrzeć na Demi Moore, Catherinę Zetę-Jones, Michelle Pfeiffer czy Kim Basinger, które mogą pochwalić się nie tylko udanym życiem uczuciowym, ale i zawodowym.

Kobieta szczęśliwa i spełniona wygląda młodziej, zdrowiej, nie brakuje jej pewności siebie i zawsze stara się być atrakcyjna. Pragnie podobać się swojemu partnerowi i jak najdłużej być obiektem jego pożądania. Fizycznego, duchowego i umysłowego. Taka kobieta zawsze pozostaje młoda...

Samotne kobiety szybciej się starzeją...

Mii Farrow, która rok temu skończyła 60 lat, nie udało się stworzyć trwałego związku. Miała dwóch mężów (pierwszym był Frank Sinatra, a drugim Andre Previn). Z trzecim życiowym partnerem Woody Allenem także jej nie wyszło. Para rozstała się w atmosferze skandalu. Allen miał romans z jej adoptowaną córką z drugiego małżeństwa. Nieszczęśliwa w miłości aktorka postanowiła poświęcić się dzieciom, których wychowała kilkanaścioro, w większości adoptowanych.

Daryl Hannah także nie ma powodów do radości. 47-letnia aktorka w niczym nie przypomina zniewalającej szczupłej dziewczyny z pięknymi włosami i śliczną cerą, którą jeszcze kilka lat temu mogliśmy podziwiać w "Kill Billu". Wegetarianka od dziecka, prowadząca zdrowy stylu życia wygląda (niestety) na kobietę, która lubi zaglądać do kieliszka i mocno imprezuje. Być może nadszedł czas refleksji nad życiem. Aktorkę, która postawiła na karierę, przez wiele lat zadawalały przelotne, krótkotrwałe romanse.

Gdzie się podziały tamte dziewczyny...

Dziś Daryl nie ma już nic do stracenia. Postanowiła reżyserować filmy. Ciekawe o czym będzie kolejny scenariusz?

Również kultowa piosenkarka, Sinead O'Connor, budzi rozpacz... Wszyscy pamiętamy jej delikatne rysy, subtelną twarz i romantyczne oczy, gdy śpiewała "Nothing Compares 2U"... I chyba nic nie zastąpiło prawdziwej, dobroczynnej miłości, bo gwiazda nie wygląda kwitnąco. Spora nadwaga, opuchlizna na zaniedbanej twarzy, zero makijażu i kobiecego wdzięku są najprawdopodobniej wynikiem jej smutnego życia. Piosenkarka ma czworo dzieci, ale nie znalazła szczęścia w miłości.

Nic nie zastąpi... miłości

Ale stabilizacja polegająca na całkowitym poświęceniu się rodzinie bywa równie zgubna, jak samotność i brak miłości. Po piosenkarkach: Kim Wilde i Taylor Dyane, które żyją w kompletnych rodzinach, mają mężów i dzieci, także widać piętno upływającego czasu. Spokój domowych pieleszy, rodzinna sielanka, tuczące obiadki i rezygnacja na wiele lat z kariery, poszły im w... biodra i nie tylko. Brakuje im także dawnej świeżości, błysku w oku i ekspresji. Chcąc nie chcąc, zamieniły się w nudne mamuśki... Poświęcając się bezgranicznie rodzinie, całkowicie zrezygnowały z siebie i własnego rozwoju. Może nawet teraz żałują lat spędzonych poza sceną, kiedy to zamknięte w domu rozmyślały, jakby to było, gdyby... świat o nich nie zapomniał.

Dom zamiast sceny

Czym jest szczęście dla kobiety? Co daje jej młody wygląd i pogodę ducha? Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, bo szczęście to pojęcie względne. Niewątpliwie jednak cudownym eliksirem, który trzyma nas w formie jest prawdziwa, dobra miłość. A w konsekwencji dzieci i rodzina. Co jeszcze? Oczywiście spełnione ambicje i realizacja marzeń. Bo 100 proc. kobiety to atrakcyjne ciało, bogactwo wewnętrzne, doświadczenie życiowe i sukces zawodowy.