Patyczki kosmetyczne

Plastikowy patyczek zakończony z obydwu stron gęsto sprasowaną watą. Idealny do korekty makijażu oczu. Poprawi źle nałożony cień na powieki, zlikwiduje kleksy po maskarze wokół rzęs. Nieoceniony pomocnik podczas manikiuru i pedikiuru. Jeśli nieopatrznie pomalujesz sobie skórę wokół paznokci, lakier zmyj wacikiem zanurzonym wcześniej w zmywaczu do paznokci. Produkt oczywiście jednorazowy - po użyciu nadaje się do kosza.
Uwaga! Patyczków nie używaj do czyszczenia uszu.

Gąbka do demakijażu

Dość grube, ale bardzo miękkie gąbeczki doskonale nadają się do zmycia makijażu, szczególnie w połączeniu z mleczkiem lub tonikiem do demakijażu. Można też nimi skutecznie zmywać maseczki. Są chłonne i nie podrażniają skóry, pod warunkiem że nie będziesz zbyt mocno tarła. Produkt wielorazowego użytku, bowiem gąbeczki można prać w pralce w temperaturze 30 st. C.
Uwaga! Po czterokrotnym praniu mogą się rozpaść, wtedy czas kupić nowe. Znajdziesz je w sklepach z kosmetykami.

Gąbka do make-upu

Niezastąpiona przy nakładaniu korektora, make-upu w postaci fluidu lub podkładu w kremie. Kształt gąbki jest nieistotny. Ważny jest materiał, z której została zrobiona. Najlepszy jest latex. Im mniejsze ma otworki, tym bardziej naturalny uzyskasz efekt makijażu.
Produkt wielorazowego użytku. Czyści się go w kąpieli z delikatnym mydłem. Nadmiar wody wygnieć ręcznikiem frotté. Pozostaw do wyschnięcia na ręczniku.

Chusteczka z mikrofazy

Z ultradelikatnego i gładkiego włókna, czyli z mikrofazy. Jest bardzo miękka. Dzięki temu nadaje się do zmywania maseczek i dogłębnego mycia skóry, jeśli używasz kosmetyków do peelingu enzymatycznego lub specjalistycznych toników, wymagających starannej aplikacji. Mimo pocierania skóry, chusteczka z mikrofazy nie podrażnia jej. Nadaje się do wielokrotnego użycia. Można, a nawet trzeba ją prać w pralce w temperaturze 90 st. C.

Płatki z bawełny

Najlepsze są takie, które mają po jednej stronie gładką, a po drugiej porowatą powierzchnię. Gładką stroną łatwo zmyjesz lakier do paznokci. Druga - strukturalna strona - najlepiej nadaje się do demakijażu, który jednocześnie poprawi ukrwienie skóry. Przydają się w podróży - do woreczka wsyp trochę sypkiego pudru i wrzuć lekko rozciągnięty palcami płatek. W razie potrzeby szybko poprawisz makijaż takim domowej roboty puszkiem.

Waciki

Miękkie, puszyste kulki ze stuprocentowej bawełny doskonale nadają do demakijażu delikatnej cery. Po prostu nasącz je tonikiem lub lotionem i przetrzyj twarz. Jeśli masz skórę bardzo wrażliwą, do demakijażu używaj białych wacików - te kolorowe barwione są sztucznie. Ewentualne resztki (kłaczki), usuń patyczkiem kosmetycznym. Waciki nadają się również do nakładania oliwek i kremów. Produkt oczywiście jednorazowy - po użyciu wyrzuć.

Puszki do makijażu

Są absolutnie najlepsze do nakładania pudru (sypkiego, prasowanego lub w postaci kulek). Podczas nakładania pudru zwracaj uwagę na jego ilość. Lepiej nałożyć mniej, a potem poprawić, niż od razu zaaplikować zbyt dużo (niepotrzebnie uzyskasz efekt maski, której się nie da skorygować - trzeba będzie wszystko zmyć i zacząć od początku). Puszki czyści się w kąpieli z delikatnym mydłem, a następnie wysusz je tak, jak suszysz gąbkę do make-upu.

Nie tylko do twarzy

Zużyta chusteczka z mikrofazy, która już nie nadaje się do pielęgnacji urody, doskonale zadba o… Twój komputer. Mikrofaza ma tę zaletę, że nie zostawia żadnych pyłków. Wnętrze myszy komputerowej można wyczyścić patyczkami z odrobiną wodnego alkoholu. Zużyte gąbki do demakijażu przydadzą się do czyszczenia armatur łazienkowych.