* W dniu wypalenia ostatniego papierosa zmień dietę na niskokaloryczną (1500 kcal).

* Jedz więcej płatków owsianych, które zawierają substancje pobudzające układ nerwowy.

* Przez pierwsze 2-3 tygodnie po rzuceniu palenia staraj się jak najrzadziej sięgać po produkty zakwaszające, zwiększające wydalanie nikotyny z moczem (mięso, jaja, sery, kawa), bo wówczas poziom nikotyny w organizmie spadnie gwałtownie, a ty będziesz miała silniejsze objawy głodu nikotynowego. W twojej diecie powinny przeważać pokarmy alkalizujące (warzywa, rodzynki, owoce).

* Postaraj się być bardziej aktywna (gimnastyka, spacery). Ruch zmniejszy napięcie i niepokój, poprawi nastrój oraz przyspieszy tempo metabolizmu.

* W trudnych chwilach, zamiast po papierosa sięgnij po miętową gumę, warzywa, np. marchewkę, ziarna słonecznika lub dyni.

Tu znajdziesz pomoc http://www.promocjazdrowia. pl/nowastrona/rzuc/ rzuc.html strona Fundacji Promocji Zdrowia, znajdziesz tu wiele informacji i porad, jak rozstać się z nałogiem, artykuły prasowe na interesujący cię temat oraz aktualne informacje o organizowanych przez fundację akcjach i konkursach. http://www.nicorette.pl i www.niquitin.pl to strony producentów środków do NTZ (nikotynowej terapii zastępczej). Warto na nie zajrzeć, jeśli chcesz wiedzieć, na jakiej zasadzie działa ta metoda i jakie daje szanse na rzucenie palenia. 0 801 108 108 – Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym od poniedziałku do soboty od godziny 10 do 21. Możesz porozmawiać ze specjalistami, którzy pomagają osobom uzależnionym. Koszt całej rozmowy z telefonu stacjonarnego - 35 groszy.