O czym mowa? O JUKARI Fit to Fly - nowym zestawie ćwiczeń, który jest efektem współpracy firmy Reebok z Cirque du Soleil – uznaną na świecie firmą z branży rozrywki. Do ćwiczeń używa się tu urządzenia o nazwie FlySet, które składa się z mocnej, potrójnie skręconej liny umocowanej do sufitu z punktem obrotu o 360 stopni na regulowanej wysokości, z dwoma pętlami. W pętle wkłada się FlyBar - pokryty neoprenem stalowy pręt ważący 2 kg, który można umieszczać na różnej wysokości, tworząc przyrząd, który wzmacnia i wysmukla ciało. Ćwiczący odnosi wrażenie podobne do latania. Przy użyciu tego urządzenia można wykonać godzinny zestaw ćwiczeń dla całego ciała, obejmujący ćwiczenia aerobowe, siłowe, równowagi i mięśni brzucha.

Ten rewolucyjny latający fitness jest wynikiem rozmów z kobietami na temat ich oczekiwań związanych z ćwiczeniem. Sondaż przeprowadzony w 2008 r. na grupie 15.000 kobiet z 25 krajów wykazał, że prawie połowa z nich zdaje sobie sprawę z wagi, jaką ma dla zdrowia utrzymanie sprawności fizycznej, jednak mniej niż 25 proc. z pośród nich uczęszcza regularnie na ćwiczenia.

Reebok postanowił wyjaśnić ten fakt i okazało się, że niemal 2/3 respondentek (61 proc.) ćwiczyłaby częściej, gdyby dawało to więcej zabawy. Dla ponad połowy badanych (54%) ćwiczenia to przykry obowiązek.

ZMĘCZ SIĘ Z UŚMIECHEM

JUKARI Fit to Fly jest nie tylko zabawą, ale efektywnym, trwającym godzinę ćwiczeniem, które angażuje trening cardio, rozciągający, balansujący i ogólny. Oznacza ćwiczenia grupowe, podczas których możesz dać sobie ostry wycisk i dobrze się bawić. Nazwa pochodzi z narzecza pewnego odległego plemienia i oznacza zabawę. Spróbuj! Napniesz mięśnie i odlecisz, zmęczysz się z uśmiechem, rozciągniesz i zrobisz wymach na zestawie FlySet. Chodzi o poruszanie się w nowym stylu pełnym radości!

Sale dostosowane do treningu JUKARI Fit to Fly znajdą się w najlepszych siłowniach w 12 miastach świata w tym: w Krakowie w klubie PURE Fitness, a już niebawem także w Warszawie. Instruktorzy prowadzą grupę złożoną najwyżej z 12 osób.

Zobacz, jak wygląda taki trening

p