Kosmetyczki często mówią, że po lecie mają pełne ręce roboty - zniszczona opalaniem buzia potrzebuje oczyszczania i solidnego nawilżenia. Przesuszonej cerze nie wystarczy zwykły krem nawilżający. Dobrze zrobi jej witaminowa bomba z tubki lub saszetki.

PAPKĄ W TWARZ

Firmy kosmetyczne prześcigają się co roku w wymyślaniu nowych specyfików, więc wybór jest naprawdę ogromny. Znajdziesz coś, jeśli twoja cera przypomina delikatny pergamin, i coś, jeśli masz problem z przetłuszczaniem się skóry i zaskórnikami. Czyli każdej cerze według potrzeb!

GDY SWĘDZI I PIECZE

Silne słońce i kąpiele wysuszają skórę. Jeżeli na co dzień borykasz się z uczuciem ściągnięcia i dużej wrażliwości, po wakacjach twarz woła o więcej uwagi niż zazwyczaj. Idealnym rozwiązaniem dla ciebie będzie specyfik z nagietkiem i z ożywczą witaminą A.

1. Bioderma, Hydrabio, 55 zł; 2. Tołpa Huminea, Hydrativ, 3 zł za podwójną saszetkę; 3. Soraya Beauty Creator, Koktajl Mineralny, 15 zł; 4. Dax Cosmetics, Aqua Magnes Supernawilżająca maska lodowa 30 +, 41 zł.

TŁUSTEJ SKÓRZE Z ODSIECZĄ

Tłusta skóra z wiekiem zrekompensuje młodzieńcze pryszcze i denerwujące świecenie się - pozostaje dłużej młoda i świeża. Jednak jej posiadaczkom, szczególnie latem, sprawia wiele problemów. Po wakacjach należy dać jej czas, by wyregulowała wydzielanie sebum. Nie obejdzie się bez odpowiedniej kuracji.

5. Ziaja, Biobalans, 3 zł; 6. Dermika Perfekcja, Maska oczyszczająca, ok. 7 zł; 7. Lirene, maseczka zwężająca pory, 13 zł.

PLAMA, PLAMA, CO ZA PECH!

Przebywanie na słońcu często owocuje nieładnymi przebarwieniami. Plam niełatwo się pozbyć, dlatego najlepiej zabrać się za nie jak najszybciej.

8. Vatika, maseczka do skry z przebarwieniami, 22 zł; 9. IVR, maska-hydrożel rozjaśniająca przebarwienia, ok. 22 zł.

Z APTECZKI BABUNI

Zmęczonej wakacjami skórze doskonale zrobią także maseczki domowej roboty. Wyszukanie przepisu na odżywczą papkę zajmuje kilka minut, jednak warto przeprowadzić małą weryfikację na forach dla kobiet.

By uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki, pamiętaj o właściwościach niektórych składników:

- ogórek rozjaśnia skórę, tak samo cytryna
- banan i awokado wspaniale nawilżają
- miód i żółtko jajka są bardzo zasobne w witaminy, pomogą zmęczonej skórze
- w obiegowej opinii marchew nadaje skórze piękny koloryt. W rzeczywistości maseczka ze startej marchewki może przyprawić cię o bardzo trudne do usunięcia pomarańczowe plamy!


_______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Jak długo można przechowywać kosmetyki?
>>> Randka za pięć minut, a na nosie pryszcz
>>> ABC szybkiej i bezpiecznej opalenizny