Po pierwsze: nie panikować. I nie odwoływać niczego, a już na pewno nie wydzwaniać do Tego Jedynego, żeby odwołał rezerwację stolika w restauracji!

NIE BAW SIĘ W KOSMETYCZKĘ

Jeśli zdarzy ci się cos tak wyjątkowo paskudnego, jak pojawienie się na nosie pryszcza na kilka godzin przed wielkim wyjściem, to jednego robić ci nie wolno. Nie wyciskaj go. Efekt może być tragiczny, a chyba nie chcesz wystąpić w towarzystwie z czerwoną plamą na twarzy albo nie daj Boże z plastrem, ukrywającym świeżą ranę? Najlepiej będzie, gdy zamaskujesz intruza korektorem antybakteryjnym, na to nałożysz odrobinę podkładu, a dopiero potem muśniesz całość sypkim pudrem. Pozostaje liczyć też na to, że światło na imprezie nie wydobędzie na wierzch tego nieszczęsnego problemu... Może postawią świece?

MANICURE W SEKUNDĘ

Dłonie i paznokcie to nasza wizytówka. Więc jeśli wypielęgnowany pazurek złamie ci się na chwilę przed wyjściem, zmyj z niego delikatnie lakier i na pęknięte miejsce nałóż klej do paznokci (np. Coral Nail Perfect, Delia, ok. 8 złotych czy Superhold Sally Hansen, ok. 21 złotych). Potem całą płytkę pokryj utwardzaczem i ponownie potraktuj lakierem. Najlepiej położyć 2-3 warstwy lakieru. Taksówka zaczeka!

_______________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Jak długo można przechowywać kosmetyki?
>>> Jemy mniej, gdy mężczyźni na nas patrzą
>>> Chcesz się najeść? Zjedz swoje zdjęcia!