Testy zostały wykonane na 22 zdrowych studentach i nauczycielach akademickich, którym wstrzyknięto główny aktywny składnik narkotyku. U połowy z badanych wystąpiła "ostra reakcja psychotyczna". W reakcjach badanych odkryto cały szereg podobieństw do symptomów schizofrenii.

Reklama

MIT MIĘKKIEGO NARKOTYKU

Badanie, które miało na celu określenie wpływu konopii na funkcjonowanie umysłowe i nastrój, wykazało, że narkotyk jest przyczyną chorób umysłowych. Sugeruje fałszywość dotąd utrzymywanego poglądu, że narkotyki są niebezpieczne dla psychiki tylko tych osób, które już wcześniej miały problemy psychiczne.

Badacze z Instytutu Psychiatrii z londyńskiego King's College, wstrzyknęli badanym psychoaktywną substancję z konopii, THC a następnie poddali testom i poprosili o wypełnienie kwestionariuszy. Najczęściej pojawiające się odczucia badanych to poczucie, że inni coś im insynuują i mówią rzeczy o podwójnym znaczeniu i wrażenie słyszenia własnych, powracających echem myśli.

U badanych, którym wstrzyknięto THC, rozpoznano "znaczący deficyt w funkcjonowaniu pamięci operacyjnej i układzie decyzyjnym oraz osłabienie pamięci krótkotrwałej". Wszystkie trzy objawy wiązane są ze schizofrenią.

Rzecznik brytyjskiego Home Office, odpowiednika polskiego MSW uważa, że badania to kolejny argument w toczącej sie od dawna debacie ze zwolennikami legalizacji miękkich narkotyków. "Zawsze twierdziliśmy, że konopie indyjskie to szkodliwy narkotyk" - przypomina.

Z konopii indyjskich wytwarza się takie narkotyki, jak marihuana i haszysz.

_________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Spowiedź 32-letniego erotomana
>>> Zobacz kobiety, które kochały Hitlera
>>> Zawsze czuł, że chce być kobietą