Co roku zapada na raka piersi ponad 11 tysięcy Polek. Prawie połowa z nich umiera, bo zbyt późno zgłosiły się do lekarza. Wczesne wykrycie stanów chorobowych i szybkie podjęcie leczenia daje szansę na uratowanie życia oraz możliwość powrotu do zdrowia.

Reklama

MAMMOBUS PRZYJEDZIE DO MIASTA WŁÓKNIAREK

W niedzielę, 31 maja, na terenie Klubu Wytwórnia w Łodzi odbędzie się akcja „Przystanek MAMMOBUS”, w trakcie której mieszkanki całego województwa będą mogły wziąć udział w bezpłatnych badaniach i konsultacjach lekarskich. Na dziedzińcu zostaną ustawione dwa mammobusy, w których w komfortowych warunkach pacjentki będą mogły przeprowadzić badanie piersi.

Oprócz szansy na sprawdzenie swojego stanu zdrowia, kobiety będą miały okazję poszerzyć wiedzę na temat nowotworów piersi. W ramach „Przystanku MAMMOBUS” odbędą się ponadto dwudziestominutowe prelekcje lekarzy, wzbogacone prezentacjami multimedialnymi, warsztaty z zakresu samobadania piersi oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami, m.in. chirurgami, onkologami, ginekologami, a także z psychologami, dermatologami i dietetykami.

Oczekując na spotkanie z lekarzami, panie będą mogły skorzystać też z porady kosmetycznej, obejrzeć pokaz najnowszych trendów w makijażu oraz ekspozycje konfekcji damskiej.

Dzień zakończy koncert zespołu Mikromusic oraz pokaz tańca formacji Los Locos –o godz. 19:00 w Klubie Wytwórnia. Wszystkie Panie otrzymają tego dnia od organizatorów kartę Klubu Wytwórnia uprawniającą m.in. do bezpłatnego udziału w występie Mikromusic.

Czas akcji:

31 maja w godz. 10:00 – 18.00

Przez cały dzień jest szansa na bezpłatne badania i konsultacje lekarskie, w tym profilaktyczne mammograficzne badanie piersi.

Miejsce akcji:

Przystanek MAMMOBUS: Łódź, Klub Wytwórnia

„Przystanek Mammobus” organizowany jest przez Klub Wytwórnia oraz Wojewódzki Ośrodek Koordynujący (WOK) Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi.