Spalająca kalorie czekolada - to naprawdę wspaniały pomysł. Niestety, należy włożyć go między bajki. Przekonali się o tym Brytyjczycy, którzy kupili produkt "Slim Choc" za jedyne 37 Funtów (ok. 180 zł)!

Kuracja miała trwać 40 dni, zasady były bardzo proste. Codziennie należy jeść "Slim Choc", który eliminuje z organizmu tłuszcz i rozprawia się z cellulitem. To wszystko. Nie trzeba dbać o dietę, ani ćwiczyć. Wydawać by się mogło, że to najwspanialsza kuracja świata.

Okazało się jednak, że nie ma żadnych dowodów na cudowne działanie tego produktu. A na "odchudzającą" czekoladę skusiło się aż 200 000 tysięcy klientów!

Jak to możliwe, że tak wielu ludzi uwierzyło w moc odchudzającej czekolady? "Przekręt z cudownym produktem skierowany był do osób, które bardzo chcą schudnąć i chwytają się każdego sposobu" - powiedział Mike Haley, Dyrektor Biura Ochrony Konsumentów. - "Tego typu produkty bardzo często są zupełnie nieskuteczne, ale mogą być również niebezpieczne. Czasami są niedokładnie zbadane i mogą zawierać szkodliwe dla zdrowia składniki".