Angielska maksyma głosi, że wystarczy jeść jedno jabłko dziennie, by nie chorować. Wiele osób to zwolennicy teorii, że zamiast myć zęby przed snem, wystarczy zjeść jabłko. Hmm, to nieco odważny pomysł, ale nie zmienia faktu, że jabłko jest zdrowe i basta!

Reklama

JABŁUSZKO PEŁNE URODY

Ten kształtny owoc ma także działanie upiększające. Miąższ oraz skórka jabłka zawierają polifenole, antyoksydanty i kwasy owocowe. Połączenie takich aktywnych składników można znaleźć zwykle w bardzo dobrych kremach dla cery dojrzałej. Substancje te wzmacniają naturalną barierę ochronną skóry oraz zabezpieczają ją przed zmianami temperatury. Dla pań, które preferują tanie i szybkie zabiegi kosmetyczne, polecamy przygotowanie kosmetyku upiększającego w domu. Domowe maseczki z jabłek idealnie się sprawdzają i są przede wszystkim tanie.

Dobrym i sprawdzonym przepisem jest jabłko połączone z twarogiem i żółtkiem. Starty owoc wystarczy wymieszać z łyżką twarogu z żółtkiem. Maseczkę nakłada się na twarz, a po 20 minutach spłukuje ciepłą wodą. Po takim zabiegu skóra nabiera gładkości i witalności. Przekonaj się sama!