To, jakie mamy owłosienie, zależne jest od karnacji i poziomu testosteronu w organizmie. Brunetki z reguły mają większy problem niż blondynki - ich włosy są bardziej widoczne, jest ich też więcej. Nie ma się co oszukiwać, jeśli masz problem z wąsikiem, każdy od razu zwróci na to uwagę. Świetny ubiór i piękny makijaż nic tu nie pomogą, dlatego lepiej poradzić sobie z tym mankamentem urody. Tylko jak?

Reklama

NAJPIERW WYJAŚNIJ PROBLEM

Nie musisz usuwać niechcianego owłosienia, jeśli nie jest ono bardzo widoczne, wystarczy je rozjaśnić. Specjalny preparat (dostępny w drogeriach) szybko rozjaśni włoski. Koszt takiego kosmetyku to 25 - 70 zł.

WOSKIEM I KREMEM

Użycie wosku do depilacji twarzy to rozwiązanie błyskawiczne, lecz niestety krótkoterminowe. Na rynku dostępne są także specjalne kremy do depilacji. To znacznie prostsze i mniej bolesne niż użycie wosku. W kilka minut po nałożeniu kremu osiągamy efekt. Niestety, zarówno po użyciu wosku, jak i specjalnego kremu włoski szybko odrastają. Ceny specjalnych kosmetyków do depilacji twarzy mieszczą się w przedziale 30 - 100 zł.

EPILACJA POMOŻE NA PEWNOW celu usunięcia owłosienia twarzy stosuje się zabieg epilacji. Polega on na zniszczeniu lub uszkodzeniu cebulek i mieszków włosowych. Niestety, zabieg jest czasochłonny i kosztowny, w dodatku trzeba go kilkakrotnie powtarzać. Uwaga, może też być bolesny. Koszt jednego zabiegu może wynosić od 200 do 1000 złotych, w zależności od ilości owłosienia.