Psychologowie z Bangor University odkryli, że osoby, które mają bardzo stresującą pracę, powinny ćwiczyć rano. Badacze doszli do tych wniosków po przebadaniu 16 ochotników. Kazano im jeździć na rowerze przed pracą, kiedy ich umysł był wypoczęty, oraz po 90 minutowym wysiłku psychicznym. Okazało się, że ćwiczenia, które wykonywali po intensywnym wysiłku psychicznym, kończyli 15 minut wcześniej niż poranne.

Reklama

Jak pokazują badania zmęczenie fizyczne jest bardziej odczuwalne po wysiłku psychicznym. Kiedy po pracy zaczynasz się gimnastykować, twoje mięśnie pracują zdecydowanie gorzej. Szybciej czujesz się zmęczona, a ćwiczenia wydają się udręką. Ponadto sporty wykonywane z umiarkowaną intensywnością pozwalają rozładować stres i napięcie związane z pracą.

Przed pracą nie mam czasu - powie większość z nas. A jak długo wybierasz rano ciuchy, w które masz się ubrać? Ile zajmuje Ci dobranie rajstop do całości? Czy zastanawiasz się przez kwadrans, jakie kolczyki dzisiaj włożysz? Gdybyś tym wszystkim zajęła się poprzedniego dnia, to te 15 minut nagle okazałoby się całkowicie realne!