Wiosna rozpanoszy się na dobre już za parę tygodni, a wraz z nią pojawią się krótsze spodniczki i odsłaniające pępek bluzeczki. Aby wygrać walkę z pomarańczową skorką nie wystarczą jednak kremy i masaże u kosmetyczki. Przede wszystkim musisz zmienić złe nawyki i zapomnieć o grzeszkach, które sprawiają, że twoja skóra traci jędrność. Jest ich siedem:

Reklama

1. Brak ruchu

Tłuszcz, który odkłada się na twoich udach to nic innego jak odpowiedź na siedzący tryb życia. Zmień to. Możliwości jest tak wiele, że każda z nas, nawet najbardziej ospała, znajdzie dla siebie jakąś formę aktywności. Zapisz się na siłownię, kup buty do biegania albo karnet na basen. W walce z cellulitem sprawdzi się każdy rodzaj sportu, byle systematycznie uprawiany.

2. Niedostatek wody

Zrezygnuj z napojów gazowanych i soków, które przez ogromne ilości zawartego w nich cukru dostarczają ci tylko pustych kalorii. Przerzuć się raczej na wodę mineralną i ziołowe herbatki. Dzięki temu usuniesz z organizmu toksyny i tłuszcz. Pamiętaj, że powinnaś pić dziennie ok. 2,5 litra płynów.

3. Brak masażu

Oczywiście nie chodzi o profesjonalne, ale drogie zabiegi w gabinecie kosmetycznym. Wystarczy, jeśli pokrytej cellulitem skórze zaaplikujesz masaż szorstką gąbką, a następnie rozbijesz go naprzemiennym ciepłym i zimnych strumieniem wody. Dobrym sposobem jest masaż kostkami lodu.

4. Nieodpowiednia dieta

To chyba najczęstsza i najtrudniejszą do zwalczenia przyczyna cellulitu. Która z nas bowiem nie lubi osłodziś sobie codziennych zmagań pysznym cukierkiem czy batonikiem? Niestety, podobnie jak fast foody, są one głównym powodem powstawania pomarańczowej skórki. Zrezygnuj więc z niezdrowej żywności i rozsmakuj się w orzechach, rybach i oliwie – zawarte w nich kwasy tłuszczowe poprawiają metabolizm tkanek i przyspieszają spalanie tłuszczu.

5. Używki

Zapomnij o papierosach i nadmiernych ilościach alkoholu. Chyba nie trzeba tłumaczyć, dlaczego?

6. Wysokie temperatury

Sauna, gorące kąpiele, depilacja ciepłym woskiem – oto najwięksi sprzymierzeńcy cellulitu. Zamień je na kriokomorę, zimny prysznic i depilator, a na pewno zauważysz różnicę w wyglądzie twojej skóry.

7. Nadmiar hormonów

Zbyt duże dawki progesteronu zatrzymują wodę w organizmie i nie pozwalają jej wypłukiwać toksyn. Wahania hormonalne są zazwyczaj spowodowane ciążą, braniem pigułek antykoncepcyjnych albo nieprawidłowo przeprowadzoną dietą.