Przygotowanie

Reklama

Nawilżenie to pierwsze i najważniejsze przykazanie dla pięknej skóry. Oczywiście dotyczy to również piersi. Codziennie po kąpieli użyj specjalnego kremu do biustu lub zwykłego balsamu do ciała. Pamiętaj też o odpowiednim sposobie wsmarowywania preparatu. Zawsze wykonuj ruchy do góry. Masowanie piersi w dół może się przyczynić do tego, że z czasem staną się obwisłe.

Badanie

Wieczorna pielęgnacja jest świetną okazją do zadbania o zdrowie. Po użyciu kremu lub balsamu jeden raz w miesiącu, najlepiej tydzień po menstruacji, przebadaj piersi. Nie ma się czego obawiać, pamiętaj, że nie robisz tego, by wykryć guza, ale by upewnić się, że go nie ma!

Śpij w biustonoszu

To nieprawda, że spanie w biustonoszu deformuje piersi. Nie jest też niewygodne, to kwestia przyzwyczajenia. A może pozytywnie wpłynąć na kształt piersi! Jednak bielizna, którą nosisz na co dzień, może się nie nadać. Warto wymienić ją na bawełniany, wygodny stanik bez fiszbinów. Bardzo ważne jest, by nie spać w za ciasnym biustonoszu - to mogłoby powodować duży dyskomfort.

>>> Przeczytaj koniecznie, jak dobrać odpowiedni stanik

Ja się duszę, a ty śpisz

Jeśli co noc twoje piersi są przyciśnięte do materaca, to szkodzi to ich delikatnej tkance. W ten sposób skóra szybciej się starzeje. A tego nie chcemy. Dużo korzystniejszą dla biustu pozycją jest ułożenie się na plecach lub na boku - wtedy naprawdę odpoczywają.

Mężczyźni pytani o to, na jaką część ciała kobiety zwracają uwagę przede wszystkim, wbrew temu, co często mówią, nie wskazują naszych oczu, a właśnie biust. Piersi są najważniejszym atrybutem kobiecości, dlatego należy im się pielęgnacja przez 24 godziny na dobę.