Inne
Reklama

Dobroczynne dary lata

Podczas wakacji czułaś się świetnie, wypiękniałaś. To zasługa słońca, braku stresu i pozytywnego myślenia. Nadchodzi jesień i warto poszukać zamienników pozytywnych czynności i zabiegów, które robiłaś latem, a których praktykowanie teraz, ze względu na zmianę pogody, jest niemożliwe.

Dbaj o ciało

Lato służyło twojej skórze i ciału. Teraz musisz zastosować kurację zastępczą. Więc jeśli latem dużo jeździłaś na rowerze, teraz możesz zapisać się na hydrospinning albo siłownię.

- hydrospinning - Poznań - AQUATIC; www.aquatic-wroniecka.pl; ul. Wroniecka 11, 61-763 Poznań; tel. 061 851-01-71; 1 x w tygodniu: 25 zł, 2 x w tygodniu 23 zł ,3 x w tygodniu 21 zł. Ponieważ hydrospinnig dostępny jest na razie tylko w Poznaniu, amatorki wodnych ćwiczeń mogą spróbować:

-aqua-areobiku, np. w Warszawwie ; Pływalnia FOKA, ul. Esperanto 5 w Warszawie oraz Pływalnia CRS Bielany, ul. J.Conrada 6 w Warszawie; http://aquaaerobik.pl/; tel. 022 8149356 - 2 x w tygodniu - koszt jednych zajęć to 17 zł; 1 x w tygodniu - koszt zajęć 20 zł

Dostępne sa również zajęcia z aqua- fitnessu, aqua-dance, aqua kick&box oraz aqua-fatburner - np. w Akademii Aqua-Fitness Magdaleny Janusz w Szczecinie http://aqua-fitness.pl; żeby uczestniczyć w zajęciach, nie musisz umieć pływać.

Często spaceruj, a w czasie marszu łap ostatnie promienie słońca. Jeśli aura dopisuje na tyle, by iść do pracy pieszo, wysiądź dwa przystanki wcześniej niż zwykle.

Ruch zapewnia doskonałą sylwetkę, ale również, dzięki produkowaniu przez ciało adrenaliny i endorfin, dodaje energii i sprawia, że jesteśmy radosne.

Uczyń z dbania o siebie formę rytuału. Umawiaj się regularnie do kosmetyczki i fryzjera. Niech to ci wejdzie w krew. Zadbaj o powakacyjną opaleniznę. Nie musisz od razu odwiedzać solarium. Zdrowiej jest sięgnąć po kosmetyki brązujące lub z opalizującymi drobinkami.

Pozwól sobie na flirt

Latem otaczali cię liczni adoratorzy, teraz również nie unikaj spotkań ze znajomymi, daj się adorować. Niech inni zainteresują się tobą. Bryluj w towarzystwie.

- pomoże ci w tym nauka tańca burzcha; np . w Warszawie - szkoła tańca Orientmania proponuje taniec brzucha - ul. Długa 44/50; e-mail: zapisy@orientmania.pl

- wypróbuj sexy, erotic dance - naucz się poruszać zmysłowo i z gracją, uwolnij swój sexappeal, naucz się poruszać zmysłowo biodrami i dobrze się baw; od czasu do czasu w różnych miastach pojawiają się warsztaty tańca erotycznego, ceny - ok 200 zł; szkoła tańca STUDIO DUENDE, ul. Kresowa 3a w Warszawie 606-81-38-81 oferuje takie zajęcia przez cały rok; cena jednych zajęć - około 30 zł

Reklama

- wiesz, że istnieje leczenie tańcem? Tzw. choreoterapia - zwiększa optymizm i pewność siebie,.odblokowuje emocje, wycisza, ułatwia wyrażanie uczuć; choreoterapię oferuje szkoła Belly Therapy w Gdańsku: pojedyncze zajęcia - 30 zł; karnet miesięczny na zajęcia raz w tygodniu (w zależności od miesiąca 4, 5 lub 3 zajęcia w miesiącu): 80 zł; tel. 791 - 666 - 050; Wrzeszcz - II L.O.; ul. Pestalozziego 7/9 oraz S.P. 4, ul. Łąkowa 61

- Akademia Uwodzenia tel. 502 620 880, www. akademiauwodzenia.com

- darmowe lekcje rock'n'rolla w Clubie 70 w Warszawie (ul. Waliców 9); w każdy czwartek od 19

Spotykaj się z przyjaciółkami. Babskie pogaduchy w jesienne wieczory złagodzą napięcia i pomogą rozwiązać niejeden problem. Na takim spotkaniu możecie nie tyko tańczyć czy urządzić domowy salon piękności, ale również eksperymentować w kuchni. A może razem umówcie się na wspólne gotowanie w postaci kursu kulinarnego?

-np. w Saute - Szkoła Gotowania w Gdańsku oferuje szkolenia ze sztuki gotowania u klienta w domu i zapewnia fachowych i miłiych kucharzy-nauczycieli; na kursie można poznać tajniki kuchni japońskiej (sushi) i szwedzkiej (łosoś z glazurowanym imbirem); w przygotowaniu kursy kulinarne inspirowane Tajlandią, Hiszpanią, Indiami, 80-177 Gdańsk, Storczykowa, tel: 509-409-638; www. saute.com.pl; koszt gotowania dla jednej osoby - ok. 160 zł, czas trwania kursu 3-4 godziny.

Niech trwa letni seks

Nie ma sensu porzucać letnich przyzwyczajeń. Jeśli jesteś w związku, zadbaj o partnera. Podczas urlopu byliście blisko siebie, nie kryliście swoich uczuć i… kochaliście się o każdej porze dnia i nocy. Nie rezygnujcie z wakacyjnych przyzwyczajeń. Ustalcie porę, np. wieczorem, którą poświęcicie tylko dla siebie - nie tylko na seks, ale też na przytulanie, erotyczny masaż czy wspólną kąpiel. I rozmawiajcie. Zawsze miejcie czas na dyskusję - nawet o błahostkach. Przemilczane sprawy rodzą konflikty.

Ustal źródło stresu

Musisz dowiedzieć się, co jest przyczyną największych napięć i wyeliminować je. Korki? Praca? Zbyt wiele obowiązków? Nie bierz zbyt dużo na siebie. Pokonaj stres, zanim tobą zawładnie. Pomyśl na poważnie o własnych sukcesach i zaplanuj, co jeszcze chcesz osiągnąć.

- w wyciszeniu i odprężeniu pomoże medytacja zen - wzmacnia poczucie własnej wartości i samoakceptacji, powoduje poprawę sprawności psychofizycznej i zdolności efektywnego odpoczywania! Główna Świątynia Do Am Sah Warszawski Ośrodek Zen , ul.Małowiejska 22/24, 04-962 Warszawa; tel. 22 612723; www: http://www.zen.pl

Słońce łagodzi nerwy i ma dobroczynny wpływ na samopoczucie. Może na jesienne i zimowe miesiące dobrym rozwiązaniem byłaby fototerapia? Ma ona doskonały wpływ na jesienne i zimowe zmęczenie, nadmierny apetyt, senność i drażliwość, a przede wszystkim brak nastroju. Nie oszczędzaj na świetle w domu - niech nie będzie w nim ponuro i ciemno. Wymień żarówki na mocniejsze.

- fototerapia - Warszawa - Jaskinia Solna SALUS, ul. Rudzka 28, 01-689 Warszawa; 022 8330467, www. jaskiniasolna.pl ; 45- minutowy seans - 28 zł

Białystok - Centrum Psychiatryczne Choroszucha - promienie radości; 15-950 Białystok, ul. Podleśna 16 lok. 2; tel. 085 732 77 35; seans 30 zł;

Poznań - Instytut Estetyki Ciała Infinite - fototerapia - również leczenie przebarwień i plam posłonecznych, ; tel. 061 8723037; ul. Katowicka 79, lok.104, 61-131 Poznań

Poznań - Oddział Psychiatrii i Leczenia Uzależnień - gabinet fototerapii; ul.Dojazd 34, 60-631 Poznań; tel. 61 84-64-603

Bydgoszcz - Poradnia Zaburzeń Snu - leczenie światłem; tel. kom. 606-515-302, dr Daria Polak dr n. med

Wrocław - Przychodnia Lekarsko-Psychologiczna Persona ; ul. Kleczkowskiej 29/1b , (0-71) 329-25-95

Nie kończ letniej diety

Latem jadłaś mnóstwo świeżych warzyw i owoców, dużo piłaś - te nawyki warto zachować, bo mają dobre działanie na twój organizm. Pomyśl już teraz o sposobach na niegromadzenie tłuszczyku. Po co ci dodatkowe stresy przed samym sylwestrem? Codzienne posiłki powinny być wzbogacone w magnez i selen (wzmacniają układy odpornościowy i nerwowy) - pierwiastki te znajdziesz w czekoladzie, kakao, orzechach, płatkach owsianych czy otrębach.

- centrum dietetyki "Trzymaj Linię" w Poznaniu, profesjonalna poradnia dietetyczna oferujemy pomoc dla osób mających problem ze zbytnim przybieraniem na wadze oraz otyłością. Specjaliści układają nie tylko odchudzające diety, ale również dietę dla różnych chorób układu pokarmowego, układu krążenia, cukrzycy, alergiach czy też chorobach uwarunkowanych genetycznie. Pomagają w ułożeniu menu kobietom w ciąży, sportowcom, osobom narażonym na stres; Poznań, ul. Źródlana 11a; 0-66-55-88-733; 0-66-55-88-709

Pomaluj swój świat

Nie pozwól na dominację szarości. Jeśli całe lato nosiłaś żółcie, róże i fiolety, nie ma powodu teraz z nich rezygnować. Projektanci w kolekcjach jesienno-zimowych lansują soczyste barwy. Przełamaniem dla jesiennej szarugi będą kolorowe dodatki - rękawiczki , torebka, apaszka, kalosze czy parasolka.

Przeglądaj zdjęcia z wakacji

Powrót do letnich wydarzeń i obrazów pomoże przywrócić dobry nastrój. Do wspólnego wspominania zaproś znajomych albo rodzinę. To dobry pretekst, by przygotować coś pysznego do jedzenia i po prostu pobyć w miłym towarzystwie.

Weź po uwagę zaproponowane przez nich wskazówki i rady. Wykorzystuj je na co dzień. Ale najważniejsze - bądź dobra dla siebie. Twoje ciało i organizm będą protrafiły się odwdzięczyć - promienną skórą czy wspaniałym samopoczuciem.