Na zdjęciach widać stopy Amerykanki, Tracy Roberts, która w salonie kosmetycznym w Aleksandrii poddaje się najmodniejszemu pedicure na świecie. Małe rybki - garra rufa - nazywane Doctor Fish delikatnie usuwają martwy naskórek ze stóp Tracy i siedzących obok niej koleżanek.

Reklama

Doktor Rybka naturalnie żyje w Turcji w Kangal w prowincji Sivas. To tam już lata temu odkryto zadziwiające nawyki żywieniowe rybki. Gara rufa są bardzo sprytne i nie dają się zwieść. Kiedy do wody wejdzie dziecko i staruszka, zajmą się obgryzaniem stóp starszej kobiety.

Rybka może mieć długość do 19 centymetrów. Jest pokryta złota łuską, nie ma zębów: skórę zjada delikatnie "ssąc" palce pyszczkiem. Jak przyznaje większość osób, które poddały się zabiegowi, za pierwszym razem trudno wytrzymać łaskotki.

Oprócz celów pielęgnacyjnych, ta metoda sprawdza się też świetnie w leczeniu chorób skórnych np. łuszczycy. Po 15-minutowym zabiegu (za równowartość 25 dolarów) skóra robi się zdecydowanie delikatniejsza. Można także zafundować sobie manicure. W przypadkach leczniczych zabieg należy powtarzać codziennie przez 21 dni. Dla urody - w zależności od potrzeb. Szkoda, że rybki nie umieją pomalować paznokci...