Dawno minęły czasy, kiedy męska higiena ograniczała się wyłącznie do kąpieli, mydła i golarki. Coraz częściej można spotkać panów buszujących w drogeriach wśród półek z kosmetykami przeznaczonymi specjalnie dla nich. I nikogo już to nie dziwi.

Czysty i pachnący od rana

Reklama

Dbałość o siebie zaczyna się od porannego prysznica. Aby go uprzyjemnić, warto sobie sprawić żel o orzeźwiającym zapachu. Jego woń działa jak filiżanka mocnej kawy. Wielu panów, wchodząc pod prysznic, myje też włosy. Można oczywiście używać szamponu żony. Ale single mają coś specjalnie dla siebie. To preparaty przeznaczone i do mycia ciała, i głowy. Wystarczy zatem jedna butelka, co dla mężczyzn, zwykle nielubiących sobie komplikować życia, jest nie bez znaczenia.

A kiedy już pan się osuszy po kąpieli, czas sięgnąć po środek przeciwpotny. Męski pot pachnie intensywnie, lepiej więc zawczasu zneutralizować tego wroga. Nieodzownym kosmetykiem w codziennej higienie są zatem antyperspiranty.

Bez zmarszczek i wyprysków

Reklama

Męska skóra starzeje się wolniej niż kobieca. Jest grubsza, bardziej odporna, zawiera więcej elastyny i kolagenu, a także znacznie więcej gruczołów łojowych. Z tego powodu kosmetyki, których używają kobiety, nie bardzo nadają się dla panów. Firmy kosmetyczne zaczęły tworzyć produkty przeznaczone specjalnie dla męskiej skóry. Kremy dla mężczyzn mają lekką konsystencję, dzięki czemu są dobrze wchłaniane przez skórę i nie pozostawiają na niej tłustej warstwy. Aby po zarwanej nocy nie straszyć workami pod oczami, panowie równie chętnie jak panie sięgają po żel pod oczy i na powieki. Do pielęgnacji męskich powiek najlepiej nadaje się beztłuszczowy, nawilżający krem, bo panowie zwykle nie znoszą tłustej i lepkiej warstwy na skórze.

Mężczyźni ze względu na dużą ilość gruczołów łojowych często narażeni są na zaskórniki i wypryski. Jeśli się one pojawiają, należy zaopatrzyć się w kosmetyki antyseptyczne, które odkażają skórę. Preparaty te nie powinny jednak zawierać alkoholu.

Reklama

Ręce i stopy na medal

Raz w tygodniu warto starannie obciąć paznokcie i wyrównać ich brzegi pilnikiem. To minimum. A bardziej wymagający panowie mogą raz na dwa tygodnie pójść do manikurzystki, która nie tylko skróci paznokcie, ale i usunie skórki.

Galeria męskich kosmetyków:

1. Żel pod prysznic do ciała i włosów Energy, Nivea, 10 zł
2. Woda toaletowa dla mężczyzn Signature, Oriflame, 95 zł
3. Nawilżający krem matujący Men, Oriflame, 30 zł
4. Dezodorant, Miraculum, 9 zł
5.Męski żel do stylizacji powstrzymujący wypadanie włosów Taft, 20 zł