Inne
Reklama

Panowie, którzy lubią pokazywać wygoloną klatę

Matthew McConaughey I David Beckham

Dennis Rodman i Kid Rock

Czy wiesz, że tylko co trzecia kobieta ocenia owłosioną klatką piersiową faceta jako atrakcyjną i podniecającą? A wydawałoby się, że zarośnięty tors jest bardzo sexy. Wyniki ankiety przeprowadzonej na jednym z portali mówią co innego. Dwie trzecie kobiet chce, by klatka faceta w dotyku przypominała pupę niemowlaka.

Jak to osiągnąć? Jest kilka dobrych sposobów. Pamiętaj, że skóra na klastce piersiowej jest bardzo delikatna. Nie eksperymentuj więc, zastosuj się do poniższych wskazówek.

GOLENIE:

Najprostszy, najbardziej popularny i bezbolesny sposób. Niestety, metoda ta nie gwarantuje, że efekt gładkiej pupy niemowlaka utrzyma się na długo. Golenie wzmacnia cebulki, więc włosy nie tylko szybciej odrastają, ale i są coraz mocniejsze.

Uwaga! Żeby zapobiec podrażnieniom, po zabiegu nie należy używać specyfików zawierających alkohol (np. perfumy, wody toaletowe)

WOSK:

Gładki tors do czterech tygodni. Niezależnie od tego, czy depilacja zostanie wykonana woskiem na zimno, ciepło czy gorąco, efekt jest podobny.

Jak to zrobić? Osuszamy skórę na klatce piersiowej. Powinna być ona także dobrze oczyszczona i nienatłuszczona. Nakładamy wosk, przykładamy plaster, a następnie energicznym ruchem zrywamy go zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włosy.

Zabieg ten jest niestety trochę bolesny i wymaga wprawy. Dlatego lepiej nie robić go samemu w domu, tylko oddać się w ręce profesjonalnej kosmetyczki

ELEKTROEPILACJA:

Ekskluzywny zabieg usuwający zbędne owłosienie definitywnie. Polega na tym, że przy pomocy cienkiej igły wypalane są komórki mieszka włosa. Prąd zmienny o wysokiej częstotliwości na ostrzu igły wytwarza temperaturę, która jest dostatecznie wysoka, by komórki te zniszczyć.

Do wykonania wyłącznie w specjalistycznym gabinecie kosmetycznym.


KREMY I PIANKI:

Chemiczne substancje zawarte w preparatach rozpuszczają keratynę, z której zbudowane są włosy. Przy ich użyciu usuwana jest widoczna część włosków, które pojawiają się znów po ok. dwóch tygodniach. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.

Piankę lub krem należy stosować podczas kąpieli. Nakładamy preparat na ciało za pomocą specjalnej szpatułki lub gąbeczki (coraz częściej producenci załączają je do swoich produktów) tak, aby dokładnie pokrył włoski. Pozostawiamy go na ok. 5 minut, następnie spłukujemy ciepłą wodą. Po zabiegu dobrze jest zastosować łagodzący krem po depilacji

Uwaga! Ta metoda może podrażnić skórę. Jeśli pojawią się zaczerwieniania, należy zaprzestać stosowania środka.

EPILACJA LASEROWA:

Laser skutecznie i bezinwazyjnie usuwa wszystkie kolory włosów, ze wszystkich typów skóry, włącznie ze skórą opaloną. Ilość koniecznych zabiegów zależna jest od koloru włosów i typu skóry oraz od obszaru poddanego zabiegowi. Zwykle potrzebne jest 4-6 zabiegów.

Zabiegi wykonywane są w profesjonalnych salonach. Koszt. ok. 600 -700 zł.


Galeria kosmetyków do depilacji:

1. Błyskawiczny krem do depilacji 3 minuty, 100 ml oraz poręczna saszetka 2x25 ml (nowość!), 9,50 zł, saszetka: 4,00 zł
Krem do depilacji spowalniający odrastanie włosów, 80 ml, 6,40 zł
Nawilżający krem do depilacji miejsc wrażliwych, 100 ml, 9,50 zł
Wosk do depilacji twarzy, ilość: 36 pojedynczych plastrów, 5 chusteczek zmywająco - pielęgnujących, 10,50 zł
Wosk do depilacji w plastrach, ilość: 12 pojedynczych plastrów, 3 chusteczki zmywająco - pielęgnujące, 11,10 zł
Balsam przedłużający efekt depilacji, 150 ml, 11,10 zł

2. Maszynka do golenia Philips, model Bodygroom, 95 zł

3. Plastry na zimno z woskiem, Veet, 12 szt. + 2 nasączone oliwką chusteczki, które ułatwiają usunięcie resztek wosku ze skóry - 16,99 zł, 20 szt. + 4 nasączone oliwką chusteczki, które ułatwiają usunięcie resztek wosku ze skóry - 24,99 PLN

4. Krem do depilacji ciała, Vanity, Bielenda, wzór

5. Krem do depilacji pod prysznic dla skóry normalnej, Veet 150 ml/ 25,99 zł

6. Maszynka do golenia Fusion power, Braun, 49,90 zł