30 brytyjskich modeli i modelek dokładnie wysmarowało swoje ponętne ciała samoopalaczem i - pozując do zdjęcia na stacji metra - udowodniło, że efekt promiennej opalenizny to nie tylko zasługa słońca. Niecodzienna akcja rozpoczęła Słoneczny Tydzień, którego głównym zadaniem jest propagowanie wiedzy na temat działania słońca na skórę i promowanie bezpiecznego opalania.

Reklama

Bezlitośnie wystawiając skórę na działanie słońca, ryzykujesz zachorowanie na raka, który coraz częściej atakuje Europejczyków. Nasza skóra nie nadąża z przystosowaniem się do coraz cieńszej ochronnej warwy ozonowej i coraz słabiej toleruje silną ekspozycję słoneczną. Regularnie "przypiekanie" skóry powoduje ubytki w pigmencie, które przyczyniają się do powstawania nierówności kolorystycznych, plam, a nawet blizn. Poza tym słońce niszczy kolagen, czyli białko strukturalne skóry, którego niedobory powodują powstawanie worków na twarzy, bruzd i zmarszczek.

Zanim więc założysz bikini i oddasz się rozkoszom słonecznej kąpieli, zrób rachunek zysków i strat dla urody i zdrowia. Wychodząc z domu, zawsze smaruj skórę kremami z wysokim filtrami przeciwsłonecznymi.

Jeśli wolisz nie ryzykować, zrezygnuj z plażowania i skorzystaj z dostępnych w sklepach samoopalaczy, które szybko i bezpiecznie zapewnią Ci "piękny brąz”. Używaj ich systematycznie, najlepiej wieczorem (tylko nie bezpośrednio przed położeniem się do łóżka - krem musi się dobrze wchłonąć, żeby nie powstały nierówności). Staraj się nałożyć preparat równomiernie, szczególnie uważając na okolice kostem, kolan, łokci i nadgarstów. Po użyciu kremu zawsze dokładnie umyj ręce.

Galeria balsamów brązujących

1. Koloryzujący żel z perłowymi drobinkami, Sublime Bronze L'Oréal, 38 zł

2. Nawilżające, brązujące mleczko do ciała, Lipidiose Nutri-Sun Vichy, 56 zł

3. Balsam brązująco-ujędrniający, Summer Beauty Nivea, 17,50 zł

4. Opalizujący, Summer Glow Dove, 17 zł

5. Ze złotymi drobinkami opalizująco-brązujący, Barwy Słońca Barwa, 13 zł

6. Perfekcyjna opalenizna w sprayu, Airbrush Sun Sally Hansen, 47 zł

7. Nawilżający spray Intensywna pielęgnacja, Garnier, 18 zł

8. Żel brązujący, Sopot Ziaja, 8,70 zł

9. Ujedrniający i modelujący ciało, Sunny Skin Bielenda, 10,80 zł

10. Stopniowy efekt opalenizny, Sun Sensual Joanna, 9,80 zł

Reklama

11. Mus samoopalający do twarzy i ciała, Lirene, 19,90 zł

Więcej o kremach brązujących czytaj w majowym magazynie "BINGO"