Default / Chris Pizzello
Reklama

W jej przypadku to nie tylko kwestia urody, tak koniecznej w branży filmowej, lecz także zdrowia.Halle Berry jest bowiem chora na cukrzycę. Nie je więc słodyczy i białej mąki, unika tłuszczów nasyconych, które łatwo odkładają się na biodrach. Ćwiczy regularnie, ale nie dłużej niż 25 minut dziennie. Taką porcje ruchu zaakceptują nawet jego najbardziej zagorzałe przeciwniczki. Może więc warto wypróbować te dietę na sobie? Wprawdzie nie schudniesz na niej błyskawicznie, ale będziesz miała pewność, że raz zgubione kilogramy na pewno nie wrócą!

7 ZASAD, NA KTÓRYCH ZBUDUJESZ SWOJA DIETĘ

1. Zaplanuj pięć posiłków dziennie

Lekkie, ale częste posiłki sprawą, że nie będziesz głodna. Unikniesz gwałtownych wahań poziomu cukru, nie będziesz wiec odczuwała nieprzepartej ochoty na jedzenie. Jedz zawsze trzy główne posiłki oraz dwie przekąski- mogą to być owoce (np. jabłka, pomarańcze, owoce sezonowe), orzechy, jogurt, kefir, a nawet kawałek gorzkiej czekolady.

2. Pokochaj zdrowe tłuszcze

Dzięki tłuszczom organizm lepiej przyswaja niektóre witaminy i gromadzi zapasy energii. Dlatego w Twojej diecie nie może zabraknąć leju roślinnego czy oliwy z oliwek. Jednak jedz je tak samo jak Halle Berry - w niewielkich ilościach, np. do 2 łyżek na dzień. Zdrowy tłuszcz jest też w rybach, unikaj za to wieprzowiny.

3. Uwierz w indeks glikemiczny

Wskazuje on, w jakim stopniu jedzenie, a konkretnie węglowodany, podnoszą poziom cukru we krwi. Zasada jest prosta: im bardziej przetworzony produkt, tym wskaźnik ten jest wyższy. Na czarnej liście musisz umieścić przede wszystkim cukier i słodycze oraz produkty z białej mąki. Tzw. dobre węglowodany to produkty z nierafinowanej mąki (np. pieczywo czy makarony pełnoziarniste), brązowy ryż, warzywa (z wyjątkiem gotowanej marchewki) i owoce ( ale nie banany i arbuzy!).

4. Sięgaj po wodę mineralną

Reklama

Pij jej ok. 1,5 litra dziennie, bo nie tylko nawilża organizm, lecz także przyspiesza przemianę materii. Pij regularnie przez cały dzień, zawsze noś ze sobą jej mały zapas.

5. Zadbaj o solidną porcję białka

Białko jest bardzo potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To ono rzeźbi Twoje ciało, wzmacniając mięśnie i ujędrniając skórę. Pamiętaj też, że włączając białko do diety, szybciej schudniesz, bo na jego przetworzenie zużyjesz dużo energii. Jedz zróżnicowane produkty białkowe, ale o niskiej zawartości tłuszczu, np.: piersi kurze, ryby, białka jajek, odtłuszczony nabiał, fasole.

6. Jedz błonnik...

...a nie będziesz miała kłopotów z trawieniem i dodatkowo obniżysz poziom cukru. Najwięcej błonnika jest właśnie w węglowodanach o niskim IG, więc jeśli będziesz jadła je często, o błonniku nie musisz już dodatkowo myśleć.

7. Ćwicz pięć razy w tygodniu

Wystarczy 25 minut dziennie. Ćwiczenia muszą być urozmaicone. Co 5 minut zmieniaj ich rodzaj. Ćwicz kolejno ramiona, nogi, brzuch i pupę. Zaczynaj rozgrzewką - 5-minutowy trucht lub jazda na rowerku poprawią Twoją wytrzymałość.

Default / PIER PAOLO CITO

Dzięki zdrowej diecie aktorka pięknie wygląda i czuje się świetnie nawet w zaawansowanej ciąży.