Inne
Reklama

Taką zależność zaobserwowano w badaniach brytyjskiej sieci handlowej Debenhams. Zaobserwowano, że zarówno kobiety jak i mężczyźniz każdym dniem tygodnia poświęcają coraz mniej czasu na wyszykowanie się do pracy.

Średnio rzecz biorąc, ankietowane przez Debenhams Brytyjki poświęcają w poniedziałki 76 minut na kąpiel, mycie włosów, makijaż i wybór garderoby. We wtorki te same czynności zajmują im już jednak tylko 40 minut, a w piątki zaledwie 19 minut.

DZIŚ PONIEDZIAŁEK? JAKAŚ TY PIĘKNA!

"Najpilniej przyglądajcie się koleżankom z pracy w poniedziałek rano, ponieważ w żadnym innym momencie nie będą wyglądały korzystniej" - ocenił rzecznik sieci handlowej Ed Watson.

Jednak w odpowiedzi na tę kąśliwą uwagę panie mogłyby "odgryźć się" bez większego problemu. W kwestii opadającego entuzjazmu do zabiegów upiększających panuje bowiem pełne równouprawnienie.DOPUSZCZALNY POZIOM ROZCZOCHRANIA

Także mężczyźni dbają o swój wygląd głównie na początku tygodnia. Poranna toaleta oraz ubranie się zajmuje im w poniedziałek średnio około 28 minut. We wtorki wystarcza im na to już 14 minut, a w pozostałe dni tygodnia zaledwie 11 minut.

"Jest oczywiste, że mężczyźni są w stanie przywiązywać uwagę do swojego wyglądu maksymalnie przez dwa dni, zanim nie pozwolą sobie na dopuszczalny poziom rozczochrania" - konkluduje Watson.

Brytyjscy badacze uwielbiają statystyki dotyczące naszej dbałości o urodę i higienę. To dzięki nim wiemy, ile pieniędzy naprawdę wydaje mężczyzna na swoją urodę...

Mężczyzna to płeć już nie taka brzydka

... jak ekstremalną liczbę godzin zajmuje kobiecie "zrobienie się na bóstwo"...

315 godzin i kobieta staje się bóstwem

... jak często panowie nie myją rąk w toalecie...

Reklama

Mężczyźni nie myją rąk po wyjściu z toalety

... oraz ile chemikaliów znajduje się w naszych codziennych kosmetykach

Co dzień wcieramy w skórę 515 chemikaliów!