Co się dzieje z włosami po zimie? Oto przegląd najczęstszych problemów i naprawdę dobre rady, jak się z nimi uporać:

Reklama

1. Przetłuszczanie: Czapka plus ogrzewanie - czyli podwójna dawka ciepła powoduje, że gruczoły łojowe po prostu wariują. Do niedawna uważano, że częste mycie głowy powoduje przetłuszczanie - ale ta teoria pada w momencie, gdy przez kilka dni nie myjemy włosów, porządnie je przetłuścimy, co wcale w efekcie nie powoduje ich wysuszenia! Włosy trzeba myć wtedy, gdy są nieświeże i basta! Do tego celu możesz użyć szamponu do włosów przetłuszczających się, ale jeśli czujesz potrzebę mycia codziennego, to lepiej będzie wybrać szampon o neutralnym pH. Ważny jest sposób nakładania odżywki: ponieważ przetłuszcza się zazwyczaj skóra przy głowie, a końcówki pozostają suche, to odzywkę nakładamy właśnie na nie. Wmasowywanie jej w nasadę włosów nie ma sensu.

czytaj dalej...2. Rozdwajanie końcówek: To problem długich włosów, ale jakże nieestetyczny to problem. Jeśli go masz, to do mycia stosuj szampon do włosów suchych, by nieco nawilżyć końcówki. Odżywka także powinna nawilżać - możesz ją nałożyć na włosy i chwilę potrzymać, by lepiej wniknęła. Dobrym rozwiązaniem będzie maska regenerująca: rozprowadź ją po włosach i owiń je ręcznikiem. Ciepło powinno pomóc wniknąć maseczce głęboko we włosy.

3. Wypadanie włosów: Bardzo częsta przypadłość po zimie. Dlaczego tak się dzieje? Nasza zimowa dieta jet o wiele uboższa w witaminy, więc nasze włosy są osłabione i skłonne do wypadania. Doskonałym rozwiązaniem będzie zastosowanie specjalnych ampułek do włosów wypadających (na przykład kurację Lycosan Duo) oraz zmienić dietę. Spróbuj też zastosować preparaty wzmacniające włosy, zawierające skrzyp. Są dostępne we wszystkich aptekach.