Inne
Reklama

Najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny? Nie do końca. Z nowego raportu, który przedstawia "Metro" wynika, że rodaczki bynajmniej nie są okazami zdrowia.

PALI JAK SMOK

Rosnąca na Zachodzie moda na niepalenie w Polsce się raczej nie zadomowiła. Polskie kobiety znacznie częściej niż obywatelki większości unijnych krajów sięgają po papierosy. Robi to co czwarta dorosła Polka i co siódma nastolatka. Więcej w całej Unii palą tylko Austriaczki, Niemki, Greczynki i Węgierki. W przodującej Austrii pali blisko co druga pani.

Zaniepokojenie ekspertów wzbudzają informacje o wykrywalności i umieralności na nowotwory piersi i szyjki macicy. Tu jednak trzeba uwzględnić fakt, że programy profilaktyczne, znane na Zachodzie od kilkudziesięciu lat, u nas obowiązują od kilku.

Inne

czytaj dalejTYJE i CHOWA MĘŻA

Nieprawdziwe okazują się przekonania, jakoby Polki były najszczuplejsze w Unii. Wręcz przeciwnie -coraz częściej borykają się z problemami z wagą. Ponad połowa (55 proc.) z nich ma problemy z otyłością i nadwagą. To o 10 proc. więcej niż 10 lat temu! Tyjemy nie tylko my, ale cała Unia.
To, co wyróżnia Polskie kobiety wśród większości obywatelek unijnych krajów, to kwestia... męska. Dysproporcja pomiędzy liczbą kobiet i mężczyzn jest w naszym kraju rekordowa. Na 100 mężczyzn przypada średnio 107 kobiet, o dwie więcej niż w europejskiej średniej. Jeszcze więcej, bo 115 jest na Litwie, Łotwie i w Estonii.Polki reż rekordowo wcześnie chowają swoich mężów. Statystycznie w UE kobiety żyją o 5 lat dłużej niż mężczyźni. Polki - aż o 10 lat.