Piłaś, tańczyłaś do białego rana i nie wyspałaś się. Poza tym niedokładnie - o ile w ogóle - zmyłaś makijaż, który na ten jeden, jedyny wieczór był wyjatkowo mocny. Efekty tych wszystkich urodowych zaniechań widać tuż po obudzeniu - i to bez względu na to, czy jesteś ognistą brunetką czy jasną blondynką (chociaż te ostatnie mają o niebo gorzej - wszak na jasnym WSZYSTKO lepiej widać, także rozmazany makijaż i świeżo nabyte wypryski). Jak w szybki sposób pozbyć się wszystkich śladów zbrodni grzesznej nocy?

Reklama

ABC IMPREZOWICZKI

Przede wszystkim musisz pozbyć się resztek makijażu, także tych, które zamieszkały u nasady twoich włosów. Zanim więc przystąpisz do działania, rozczesz i zwiąż - jeśli masz co, rzecz jasna - swoje kosmyki. Potem umyj twarz i przystąp do reanimacji;

- Jeśli masz zapuchniętą buzię, ochlap ją kilkakrotnie zimną wodą, to powinno pobudzić krążenie

- Na pewno w okół oczu pojawiły się nieestetyczne poduszeczki: bądź do tego przygotowana i zawczasu wstaw do zamrażarki dwa puste, małe słoiczki albo po prostu przygotuj lód. Przyłóż sobie na chwilę te zimne powierzchnie do oczu - powinny złagodzić skutki niewyspania.

czytaj dalej...- Możesz sobie zrobić delikatny, pięciominutowy masaż drenujący. Jak go wykonać? Wystarczy, że będziesz delikatnie uciskała skórę wokół oczu, kierując się z wewnętrz do zewnątrz oka. W ten sam sposób potraktuj powieki. Aby nadać oku blasku, połóż potem na powieki okłady ze świeżo zaparzonych torebek herbaty.

- Czas na tonik i krem. W grę wchodzą tylko kosmetyki nawilżające, które pomogą twojej wysuszonej skórze. Przetrzyj dokładnie twarz tonikiem, a potem nałóż na skórę grubą warstwę kremu. Pozwól mu wsiąknąć.

- Możesz zamiast kremu położyć na twarz maseczkę nawilżającą, ale nie zmywaj jej po upływie wyznaczonego czasu, tylko pozostaw do wchłonięcia.