Inne
Reklama

Zima to szczególnie trudny okres dla naszej skóry. Chłodne powietrze nie zawiera prawie wilgoci, co sprawia, że cera jest szczególnie narażona na utratę wilgotności. Także powietrze w ogrzewanych czy klimatyzowanych pomieszczeniach nie sprzyja utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia skóry. Różnica ciśnień pomiędzy powierzchnią skóry a suchym, ogrzanym powietrzem sprawiają, że woda jest wręcz „wyciągana” z wnętrza skóry. W rezultacie staje się szorstka, skłonna do podrażnień i uczuleń. Zaczynasz mieć z nią kłopoty, jakich być może wcześniej nie doświadczałaś...

Kurczenie się naczynek krwionośnych w niskiej temperaturze na zewnątrz i rozszerzanie w ogrzewanych pomieszczeniach powoduje ich pękanie i powstawanie pajączków. Ujemna temperatura może również spowodować „wędrówkę” naczynek do głębszych warstw skóry, w efekcie sprawiając, że cera staje się poszarzała i pozbawiona blasku.

czytaj dalej..."Ze względu na duże natężenie promieniowania UV, również zimą skóra potrzebuje ochrony przed szkodliwym działaniem słońca. Aby zapobiec procesom niszczenia skóry dermatolodzy zalecają stosowanie kremów z filtrem o współczynniku SPF15 przez cały rok, niezależnie od pogody czy pory roku" – mówi Aleksandra Artiuch, kosmetolog, główny ekspert marki OLAY.

Reklama

Kobiety niezależnie od pory roku i warunków atmosferycznych, pragną by ich cera była zdrowa, piękna i pełna blasku. Dlatego też pielęgnacja skóry podczas zimowych miesięcy powinna skupiać się przede wszystkim na wzmacnianiu oraz pomocy w zachowaniu prawidłowej bariery ochronnej. Dlatego też niezwykle ważny jest dobór odpowiednich kosmetyków, które pomogą ją nawilżyć, odżywić i zregenerować, jednocześnie zapewniając odpowiednią ochronę.

OLAY COMPLETE ZIMOWA OCHRONA

To odżywcze kremy, które skutecznie dbają o skórę nawet w bardzo trudnych, zimowych warunkach. Składniki w nich zawarte pozwalają cerze w pełni cieszyć się zimą. Complete Zimowa Ochrona wzmacnia funkcje ochronne skóry, długotrwale nawilża i chroni. Produkty te pomagają poprawić stan cery: pozostawiają ją aksamitnie gładką, nadają jej zdrowszy wygląd i przygotowują na wyzwania, jakie stawia naszej skórze zima.