Stres, brak równowagi hormonalnej, problemy z trawieniem i niewłaściwa dieta - oto główne przyczyny fatalnego stanu włosów. Walczymy z nimi za pomocą odżywek, szamponów, wydajemy krocie na drogich fryzjerów... i nic. Włosy wychodzą, wyglądają niezdrowo i powodują typowo kobiecie frustracje. Jak temu zaradzić?

Reklama

ĆWICZ, ĆWICZ I JESZCZE RAZ ĆWICZ

Specjaliści od jogi twierdzą, że odpowiedni zestaw ćwiczeń i dobrze przemyślana dieta pomogą nawet w najgorszych przypadkach. Jak się bowiem okazuje, najskuteczniejszym eliksirem dla włosów jest prawidłowy przepływ krwi w skórze głowy.

Girish Talwalkar w portalu www.timesofindia.com proponuje trzy asany, które wzmocnią twoje włosy:

Sirsasana - czyli stanie na głowie. To prawdziwa królowa wszystkich asan, ponieważ gwarantuje dopływ krwi do głowy.

Reklama

Sarvangasana - czyli popularna świeca. Jak pisze Adam Bielewicz na stronie www.joga.net.pl "Połóż się tak, żeby plecy i barki leżały na kocach, a głowa na podłodze. Połóż ręce przy biodrach, odciągnij barki od głowy. Zegnij nogi i odpychając się rękami od podłogi unieś zgięte nogi i tułów do góry. Podeprzyj plecy rękami. Podnoś się wyżej zbliżając klatkę piersiową do brody. Ręce opieraj coraz niżej na plecach, aż ustawisz tułów pionowo. Wyprostuj nogi i wyciągnij całe ciało w górę. Mięśnie twarzy i gardła powinny być rozluźnione. Nie pozwól też, aby plecy się zapadały, a nogi pochylały nad twarz. Trzymaj łokcie blisko siebie. Głowa, dłonie, tułów i nogi powinny być ustawione symetrycznie."

Reklama

Ustrasana - czyli wielbłąd. Uklęknij, trzymając ręce wzdłuż tułowia. Połącz uda, kolana i stopy. Mocno wypychając biodra do przodu złap się dłońmi za stopy. Odchyl głowę, mocno przyciśnij dłońmi podeszwy stóp. Ta pozycja jest znakomita także dla pracusiów, którzy większość dnia spędzają przy biurku.

Te pozycje stymulując krażenie krwi w okolicach twarzy i tarczycy. Dzieki temy poprawia się stan włosów, cery, a także równowaga hormonalna. Girish zaznacza, że te trzy pozycje moga być wykonywane tylko pod okiem specjalisty, który pomoże w razie jakichkolwiek kłopotów. Jeśli zaczyna je praktykować osoba niedoświadczona, a co gorsza robi to na własną rękę, na przykład na dywaniku z domu - kontuzja kręgosłupa murowana.

_________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Barwy jesieni z palety Deborah
>>> Oto lek na męskie kłopoty łóżkowe!
>>> Jak Doda trafiła z solarium na salony